Kristi Malmberg • 28. veebruar 2013 kell 13:02

Saage tuttavaks: EASi uus juht

Täna kogunenud EASi nõukogu nimetas uueks juhatuse liikmeks seni UniCredit Bank Baltikumi äridivisjoni juhtinud Taavi Lauri.

Laur ütles nõukogule, et peab EASis esmatähtsaks ühtehoidvat ja motiveeritud meeskonda, mis aitaks riigi majanduspoliitilisi eesmärke ellu viia.

„EAS kui institutsioon omab järgnevatel aastatel Eesti ettevõtlusmaastikul väga olulist rolli ja tähtsust. Me vajame kasvavaid ja arenevaid ettevõtteid, mille rahvusvaheline konkurentsivõime kasvab ja mille tulude kasv aitab oluliselt kasvatada ka riigitulusid. Oma tänase tegevusega peame tagama tulevikus Eesti riigi iseseisva investeerimisvõime ilma eurotoetusteta. Selle eesmärgi nimel olen ma alates juulist valmis pühendama oma energia ja teadmised täielikult EASi juhtimisele,“ ütles Laur. 

EASi juhatuse liikmena jätkavad Martin Hirvoja ja Krõõt Kilvet, kes täidavad kõiki juhatuse liikme kohuseid kuni juunini, mil juhatusega liitub Laur. Vastavalt põhikirjale valib juhatus enda seast juhatuse esimehe.

EASi nõukogu esimees Cinzia Siig ütles, et Lauri kasuks rääkisid ettevõtluskeskkonna tundmine, lai ampluaa kogemusi nii tööstusettevõtete restruktureerimisel kui tooteportfellide riskide jaotusel, ulatuslik võrgustik Eesti ja Baltikumi ettevõtjate seas, mis võimaldab EASil paremini tajuda reaalmajanduse vajadusi ja võimalusi. „Taavi Lauril on selged ideed EASi ees seisvate ülesannete lahendamiseks ning me usume, et koos kogu tiimiga on tema juhtimisel võimalik EASil kujundada efektiivne strateegia Eesti ettevõtluse arendamise soodustamiseks perioodil 2014-2020,“ ütles Siig.

Taavi Laur on viimased viis aastat juhtinud UniCredit Bank Eesti filiaali ja Baltikumi äridivisjoni. Varasemalt on ta töötanud SEB Ühisliisingu juhatuse liikme ja SEB korporatiivpanganduse divisjoni suurkliendi haldurina. 1997-2001 oli ta jurist Hoiupangas ja peajurist ASis Ösel ning sellele eelnevalt majandusministeeriumi õigusosakonna peaspetsialist.  Ta on Eesti Pangaliidu juhatuse liige ja olnud FinanceEstonia juhatuse liige. Taavi Lauril on ärijuhtimise magistrikraad Tartu Ülikoolist ja õigusteaduste bakalaureus Moskva Rahvusvahelisest Politoloogia ja Ökoloogia Ülikoolist.

Raul Parusk jätkab juhatuse esimehena 15. märtsini.

Hetkel kuum