"Omakapitalimaks pole parim lahendus"

Kaisa Gabral 25. veebruar 2014, 11:47

ACE Logistics Groupi nõukogu esimehe Karli Lamboti hinnangul tuleks Eestis sisse viia ettevõtete tulumaks omakapitalimaksuna. Ettevõtja Allan Martinson ei pea seda parimaks lahenduseks.

"Omakapitalimaks on huvitav idee ja seda tuleb kindlasti uurida. Minu esimene küsimus oleks: mis on Eesti ettevõtete omakapitali tänane jaotus ja keda uus maks kõige enam puudutaks? Aga siis veel rida teisi küsimusi: kas maksustamisele kuuluks ka tänaseks kogunenud omakapital (ehk siis kas viime sisse tagasiulatuva tulumaksu)? Mida teha olukorras, kus omakapital on investeeritud mittelikviidsetesse varadesse ja maksuraha lihtsalt pole? Mida teha olukorras, kui omakapital on suur, ettevõte aga kahjumis? Kas omakapitalimaksu sisseviimine ei tee niigi eksootilist Eesti maksusüsteemi veel eksootilisemaks? Kuidas haakub see ELi maksuõigusega?" loetles Martinson hulga küsimusi seoses omakapitalimaksu ideega.

Ta lisas, et on põhimõtteliselt uute ettevõttemaksude vastu. "Ettevõtete maksustamisega karistame efektiivsust. Tarbimismaksude suur osakaal Eestis ei ole negatiivne, vaid positiivne nähe. Meie suurim probleem on aga Eestist maksuvabalt väljaviidav tulu, mis tuleneb ELi reeglitest. Sellega tuleb selgelt midagi ette võtta ja ma pole kindel, et omakapitalimaks on parim lahendus," lisas Martinson.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    27. February 2014, 13:29
    Otsi:

    Ava täpsem otsing