Ave Lepik • 27. veebruar 2014 kell 7:28

VEB Fondi uurimiskomisjon soovib rohkem uurimisaega

VEB Fondi uurimiskomisjoni esimees Rainer Vakra esitas täna riigikogu juhatusele otsuse eelnõu, millega küsib komisjoni lõpparuande esitamise tähtaja edasilükkamist.

Uueks tähtajaks on esitatud 23. september, kuid komisjon võib lõpparuande esitada ka varem, vahendab riigikogu pressiteenistus.

„Komisjon kontrollis uurimisel uusi väiteid, milleks kaasasime töösse Eesti Kohtuekspertiisi Instituudi, et uurida käekirja ja dokumente,“ ütles Vakra. „Kuna komisjonile said teatavaks uued asjaolud, soovime materjalide läbitöötamiseks lisaaega ning jätkata uute isikute ja ka paljude teist korda kuulamistega,“ ütles Vakra.

Kohtuekspertiisi instituudi uuring tuvastas, et Vahur Kraft esitas 2013. aasta 16. oktoobri istungil uurimiskomisjonile dokumendi, mis oli võltsitud. VEB Fondi uurimiskomisjon edastab sellega seoses materjalid riigiprokuratuurile.

Lõpparuande esitamise tähtaja pikendamise põhjuseks on muu hulgas riigikontrolli VEB Fondi auditi valmimise tähtaja edasilükkamine. Riigikontrolli teatel on auditi alusmaterjalide analüüsiks vajalike toimingute maht esialgsega võrreldes oluliselt kasvanud.

„Oleme otsustanud lõppraportis kasutada muu hulgas riigikontrollis tuvastatud fakte ning seetõttu otsustas komisjon tõe väljaselgitamiseks küsida uurimise lõpule viimiseks lisaaega,“ ütles Vakra.

VEB Fondi koondatud nõuete menetlemise ja rahuldamise asjaolude väljaselgitamise uurimiskomisjon peab praeguse kava järgi esitama lõpparuande riigikogule 7. aprilliks.

Hetkel kuum