VIDEO: Kraft lubab koostööd teha

Marta Jaakson 09. aprill 2014, 12:17

Eesti Panga eksjuht Vahur Kraft ütles täna pärast VEB Fondi uurimiskomisjonis tunnistuste andmist, et teeb nii uurimiskomisjoni kui ka õiguskaitseorganitega koostööd. Detailseid kommentaare Kraft aga ei jaganud.

Väljudes riigikogu uurimiskomisjoni kabinetist nr 241, teatas Kraft, et andis täna komisjonile oma tunnistused ning rääkis, nii palju kui teab. Samuti märkis ta, et kõik materjalid, tunnistused, ütlused on tal komisjonile edasi antud juba varasemalt.

„Detailides ma andsin omapoolsed ütlused komisjonile. Olen teinud koostööd nii komisjoni kui õiguskaitseorganitega praegu ja ka varem. Kõigile küsimustele vastan nii komisjonis kui ka õiguskaitseorganitele,“ kommenteeris ta vastumeelselt. 

Kraft kinnitas aga, et 6. märtsil alustatud kriminaalmenetluse raames ta õiguskaitseorganitele ütlusi andmas käinud ei ole.

Riigiprokuratuur alustas 6. märtsil VEB Fondi nõuete menetlemise ja rahuldamise asjaolude väljaselgitamiseks moodustatud riigikogu uurimiskomisjoni avalduse alusel kriminaalmenetlust dokumendi võltsimise ja võltsitud dokumendi kasutamise tunnustel seoses sellega, et Vahur Kraft esitas möödunud aasta 16. oktoobril uurimiskomisjonile võltsitud koopiad VEB panga 12.09.1994 kirjast nr 32/6897 äriühingule TSL International ning 12.12.1994 TSL International kirjast nr 0123/94 VEB pangale.

Kraft märkis aga, et ei ole teadlikult valeandmeid esitanud. „Ma olen heauskselt andnud tunnistusi, ütlusi ja materjali, mis on kolmandatelt osapooltelt mulle esitatud,“ lausus Kraft.

Veebruaris kirjutas Äripäev, et riigikogu VEB Fondi uurimiskomisjon tõestas ekspertide abiga, et Eesti Panga eksjuhi Vahur Krafti enesekaitseks esitatud dokumentide seas oli võltsing. Kraft soovis mullu oktoobris komisjonile esitatud võltsitud kirjaga ümber lükata, et allkirjastas 1995. aastal valeandmeid sisaldanud dokumendi, mille abil Vene firma TSL International sai 32 miljonit dollarit. Eesti Pank on väitnud, et Vene firmal polnud alust seda raha saada. Krafti esitatud dokument pidi tõendama vastupidist.

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. April 2014, 09:33
Otsi:

Ava täpsem otsing