Alstom sõlmis Eesti Energiaga lepingud

Indrek Kald 19. märts 2014, 10:21

Prantsuse kontsern Alstom võitis riigihanke, mille tulemusel sõlmiti Eesti Energia Narva elektrijaamadega kaks pikaajalist hoolduslepingut katelde ja turbiinide hooldamiseks.

Eelmised pikaajalised hoolduslepingud hõlmasid ajavahemikku 2000–13. Uute, tänavu märtsis kehtima hakkavate lepingute kestus on 34 kuud ja neid on võimalik pikendada kahe aasta võrra.

"See leping, millega jätkame Narva elektrijaamade hooldamist, tugevdab meie pikaajalist koostööd Eesti Energiaga," ütles Alstom Eesti tegevdirektor Karl Jaanimägi pressiteates.

Narva elektrijaamade juhi Tõnu Aasa sõnul on uued hoolduslepingud paindlikumad ja arvestavad muutuva elektrituruga. "Kui seni kehtinud hooldusleping hõlmas elektrijaamade kõiki põhiseadmeid, siis seekord korraldasime kaks erinevat konkurssi katelde ja turbiinide hoolduseks ja remondiks. Kahe eraldi konkursi korraldamine võimaldas tekitada täiendavaid konkurentsitingimusi ning tänu sellele saada parimad hinnapakkumised," märkis ta.

Hangetel katlaseadmete ja turbiiniide remondi- ja hooldustööde teostaja leidmiseks osales kokku neli ettevõtet, neist kolm turbiinide konkursil ja neli katelde konkursil.  Kummalegi konkursile laekus kaks pakkumust.

Eesti Energia Balti ja Eesti elektrijaamad on Eesti tähtsaimad elektritootjad, mis annavad ca 90% Eestis toodetavast elektrist. Kahes elektrijaamas on kokku 11 energiaplokki, iga energiaplokk koosneb kahest katlast ja ühest generaatorist. Elektrijaamade tootmisvõimsus on 1800 megavatti ning need toodavad ligi 11 teravatt-tundi elektrienergiat aastas. Kokku tarbiti Eestis mullu 8,1 teravatt-tundi elektrit, sellest Eesti Energia kodukliendid 1,4 teravatt-tundi.

Jaanuaris 2011 allkirjastasid Alstom ja Eesti Energia lepingu uue Narvas asuva 300megavatise Auvere elektrijaama kohta. Jaam põhineb tsirkuleeriva keevkihiga katlal, millega saab põletada põlevkivi ja biomassi. Elektrijaama ehitus kulgeb Alstomi teatel plaanipäraselt.

Alstom tegutseb energiatootmise, elektriülekande ja raudteeinfrastruktuuri valdkonnas. Kontsern annab tööd 93 000 inimesele sajas riigis. 2012-13. aastal oli müügikäive üle 20 miljardi euro ja tellimusi ligi 24 miljardi euro eest.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    21. March 2014, 14:48
    Otsi:

    Ava täpsem otsing