Sirje Rank • 9. aprill 2014 kell 7:42

Wahlroosi kolimine ja Soome maine

Rootsi majandusleht Dagens Industri on saanud kinnitust juba nädalapäevad tagasi ringelnud kuuldustele, et Nordea juhatuse esimees, Soome miljardär Björn Wahlroos kolib Soomest jõukate inimeste jaoks soodsama maksukliimaga Rootsi.

Rootsi maksuamet kinnitab, et Wahlroos on 2013. a detsembri algusest kantud Rootsi rahvastikuregistrisse. Juba 2011. a ostis ta omale Stockholmis 300 ruutmeetri suuruse korteri.

DI andmeil meelitavad 61aastast Wahlroosi Rootsi riigis kaotatud pärimis-, kinke- ja varamaksud.

Rootsi rahvastikuregistris olemiseks peab Wahlroos nüüd enamiku ajast Rootsis veetma. Samuti ei saa ta nüüd samaaegselt olla Soome rahvastikuregistris.

Kus Wahlroos edaspidi oma maksud maksab, see nii selge veel ei ole. Isegi siis, kui ta on Rootsi rahvastikuregistris, võib Soome maksuamet väita, et tal on Soomega suuremad seosed kui Rootsiga, ütles lehele konsultatsioonifirma PwC maksuekspert Peter Larsson. Soomel ja Rootsil tuleb siis omavahel kompromissile jõuda.

Kommuuni juht Salos, kus Wahlroos seni sissekirjutust omas, on selgelt uudisest nördinud.

"Mul on väga kahju meie riigi ja meie kommuuni seisukohast," ütles Antti Rantakokko. "Kui ta hakkab oma makse Rootsis maksma, kaotame me raha, sest maksud jäävad laekumata. See on väga halb ka Soome mainele. See samm ütleb nii mõndagi meie maksusüsteemi kohta," lisas ta.

Hetkel kuum