Romet Kreek • 19. mai 2014 kell 10:11

Dividendid ajavad Itaalia börsi kreeni

Itaalias, nagu ka mujal Euroopas, on täna börsid kattunud punase värviga.

Itaalias veab börsi kukkumist dividendide maksmine, sealne aktsiaturg on täna kukkunud 2,9%, Euro Stoxx indeks langenud ühe protsendi.

Itaalia tänases börsikukkumises ei maksa veel paanikasse sattuda, kuna 22 ettevõtte aktsiad ei oma täna enam õigust dividendile. See on lihvinud indeksi tänasest 589,50punktilisest kogulangusest maha 315,45 punkti.

Ravimifirma AstraZeneca aktsia hind kukkus täna 12%, kuna ettevõte lükkas tagasi Pfizeri ülevõtmispakkumise. 69,4 miljardit naela on liiga madal pakkumine Briti ravimitootja eest, teatas ettevõte.

Deutsche Banki aktsia hind langes 1,6%. Katari kuninglik perekond ostis umbes 60 miljonit emiteeritud aktsiat üldises 8 miljardi euro kaasamisürituses.

Seevastu odavlennufirma Ryanair Holdingsi aktsia hind tõusis 5,3%, sest ettevõte teatas, et näitab tänavu taas kasvupööret.

„Euroopa varade riskimeelestatus saadab üha enam ohusignaale,“ ütles Bloombergile PFA varahalduse vanemstrateeg Withold Bahrke Kopenhaagenist. „Ettevõtete tulemused on saatnud vastakaid signaale. Hetkel on selgelt fookuses Euroopa Keskpank, kes tõenäoliselt kärbib tuleval kuul intressimäärasid. Suur küsimus on – kas sellest ka piisab börside tõstmiseks.“

Tema sõnul on ka aktsiate väärtustasemed viimas riskide vältimiseni. „Euroopa varad muutuvad vähem odavaks, nii et see taganttuul kaob vaikselt,“ ütles ta.

Saab sai löögi Šveitsist, kus referendumil leidis 53,4% valijatest, et Grippeni hävituslennukite tellimust ei ole tarvis. Saabile on mõru pill kahekümne kahe 3,1 miljardi frangise lennuki lepingu tühistamine. Saabi aktsia hind langes täna 3,7%, 182,30 Rootsi kroonile.

Hetkel kuum