3. august 2014 kell 7:05

Eesti ettevõte müüb Marshalli saartele

Euroopa tehastes toodetud keemilisi lisandite vahendaja Indore Chemical hakkas mullu müüma Marshalli saartele.

Rikaste edetabeli 75. kohal oleva Igor Goleništševi ettevõtte Indore Chemicalsi 2013. aasta käive oli 22,8 miljonit eurot, aasta varem oli see 24 miljonit eurot. Firma kogukäive langes seega aastaga 5,1% võrra.

Mullu vahendas ettevõtte kaupa lisaks Venemaale veel Gibraltarile, Valgevenesse, Ukraina, Hongkongi ja esmakordselt Marshalli saartele. 

Ettevõte teenis 8,4 miljonit kasumit, mis oli 7% suurem kui aasta varem. Kasumi kasv oli tingitud lisandite müügimahtude suurenemisest Venemaale, seda põhjustas üldine majanduse kasvutempo suurenemine, majandusaktiivsuse suurenemine Venemaal ja Ukrainas.

Ettevõtte majandusaasta aruandest selgub, et mullu oli tähelepanu eelkõige suunatud teenuste turu arendamisele ja äritegevuse kindlustamisele praegustel turgudel.

2012. aastal omandas ettevõte 26% osaluse OÜ-s Modulehouse, mis alustas oma tegevust 2012. aasta veebruaris. Ettevõtte põhiliseks tegevusalaks on puitkarkassil moodulhoonete projekteerimine, tootmine ning paigaldus. Tootmine ning sellega seonduvad protsessid toimuvad Narvas asuvas Nakro tehnopargis, ettevõttel on esinduskontor Tallinnas. OÜ Modulehouse kahjum 2013. aastal 175 404. Indore Chemicals kaasas mullu omanikeringi Venemaalt pärit Rustam Tiberbaevi, kes on ka Modulehouse’i üks omanikest.

Ettevõtte põhilised kliendid Venemaal asuvad nafta ümbertöötlemise tehased. Äripartneriteks Venemaal on inimesed, keda Igor Goleništšev tunneb isiklikult juba väga pikka aega. Indore Chemicali vastutada on finantspool ja muidugi tagada logistika, et kaup läänest itta jõuaks.

Tänavu plaanib ettevõtte maksta 2 miljonit eurot dividende. Mullu firma dividende ei maksnud, 2012. aastal maksis sammuti 2 miljonit eurot.

Autor: Harry Tuul, Alyona Stadnik

Hetkel kuum