Meriton Hotelsi müügidirektor: vene turiste jääb vähemaks

Kaisa Gabral 11. august 2014, 14:35

Statistikaamet teatas, et tänavu juunis pöördus Vene turistide arv kasvule. Meriton Hotelsi müügidirektor Olle Selliov nentis aga, et nende hotelli statistika räägib teist keelt.

"Meie statistika statistikaameti numbreid ei toeta. Võrreldes 2013. aastaga oli meil märgatav Vene turistide arvu langus juunis ja juulis. Viimase aja sündmused on teinud murelikuks küll, sest meie panustame Vene turistidele teatud perioodil oluliselt," kommenteeris Selliov.

Ta lisas, et möödunud nädalate sündmustele tagasi vaadates on olnud ka juhuseid, kus mõned Vene turismifirmad on pankrotti läinud ja Vene turistid pole Eestisse ja nende hotelli jõudnudki."Selliseid on paar tükki olnud. Me oleme juba praegu nii mõnestki oma Vene partnerist ilma jäänud," rääkis Selliov.

See on tema sõnul ebakindlust süvendanud ja sunnib hotelli tegelema plaaniga b - ehk siis otsima alternatiive. "Oleme muutunud olemasolevates tingimustes jäigemaks, vaatame, et meie partnerid peaksid lepingutingimustest täpsemalt kinni. Suhtume Vene klientide krediidivõimesse samuti krtiilisemalt," rääkis Selliov.

Ta lisas, et Vene turistide peale ei saa enam 100% panustada ning plaanid tuleb ringi teha ning riskid hajutada. "Kui vaadata allesjäänud aasta plaane, siis otsime juba tagavaralahendusi. Me ei saa 100% panustada vene turule nende plaanide osas, mis me teinud oleme. "Seni on olnud Vene turistide arv kuust kuusse erinev, aastavahetusel tullakse vene poolt siia tihti ja siis on nende osakaal jaanuaris väga suur. Teistel kuudel on jälle väiksem," rääkis Selliov.

Seda, kui palju nende hotellid Vene turistide arvu vähenemisest juba tänaseks kahju on saanud, ei soovinud Selliov rääkida. "Ma ei tahaks rahanumbritest rääkida," ütles ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    11. August 2014, 16:13
    Otsi:

    Ava täpsem otsing