NATO ohvitser: Ukrainas on 1000 Vene sõjaväelast

Mait Kraun 28. august 2014, 16:20

NATO hinnangul on Ukraina piirialadele koondunud 20 000 sõdurit, ütles anonüümseks jäänud kõrge ohvitser Põhja-Atlandi Lepingu Organisatsiooni peakorteris Belgias.

Ohvitseri sõnul on Ukraina territooriumile sisenenud rohkem kui 1000 vene sõdurit. Venemaa sõdurid opereerivad Ukrainas separatistide juhendajatena ning pakuvad neile täiustatud varustust, vahendab Bloomberg.

Kuna Ukraina sõjavägi on separatistidega tegelemisel efektiivsemaks muutunud, on Venemaa ärevalt separatistide tegevust toetama asunud. Piiriülene toetus, raketirünnakud ja suurtükiväe mürsud on tulistatud üle piiri Ukrainasse, väidab ohvitser.

Venemaa on NATO ohvitseri sõnul loonud rinde Ukraina lõunaosas, mis on olnud väga efektiivne viis surve vähendamiseks separatistidele Ukraina vägede poolt.

See paneb tema sõnul Ukraina väed raskesse olukorda, sest lõunaosa väed võivad liikuda üles ning lõigata Donetski ära. Väed saavad liikuda ka Krimmi, teatas ohvitser. Oht on, et Ukraina sõjaväe varustamine võidakse lõunarinde poolt ära lõigata.

NATO ohvitser Venemaa tegevust invasiooniks ei tahtnud nimetada. Ta kutsus seda hoopis „sissevooluks“.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. August 2014, 16:20
Otsi:

Ava täpsem otsing