Juhan Lang • 4. september 2014 • 1 min
Jaga lugu:

Analüütikud ootavad Vietnamis börsitõusu jätkumist

Analüütikud ootavad, et Kagu-Aasia suuruselt kuuenda majanduse võidukäik aitab tänavu hiilanud kohalikke aktsiaid veelgi kõrgemale kergitada.

Bloombergi uudisteagentuuri küsitletud 10 analüütiku konsensus leidis, et Vietnami VN aktsiaindeks tõuseb aasta lõpuks tänaselt 640,22 punktilt 5,3% ülespoole, 675 punktile.

Regiooni edukaima börsina on indeks tänavu rallinud juba 27% ja sulgus eile kõrgeimal tasemel alates 2008. aasta märtsist.

Valitsuse ennustuste kohaselt kasvab Vietnami majandus tänavu kiireimas tempos alates 2011. aastast. Rahvusvahelised investorid on tänavu regiooni aktsiatesse süstinud 263 miljonit dollarit. VN indeksi ettevõtete 12 kuu kasumite kasvuks oodatakse 13%. Seda on kaks korda enam kui MSCI Kagu-Aasia aktsiaindeksil.

Varahaldusfirma PXP Vietnam Asset Managementi tegevjuht Kevin Snowball ütles Bloombergile, et VN indeks jätkab tänavu ronimist, kui ei tule ootamatult halbu uudiseid. „Majandus on väga heas vormis.“

Uudistekanali andmetel on Snowballi Londonis registreeritud PXP Vietnam Fund viimase kolme aastaga näidanud 103% tootlust, samal ajal kui VN indeks on kerkinud 67%.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt