Alyona Stadnik • 23. oktoober 2014 kell 10:10

Malmstein: kutsusin ennast ise vaibale

Finantsinspektsiooni endine juht Raul Malmstein.  Foto: Andras Kralla

Finantsinspektsiooni endine juht Raul Malmstein kutsus ennast ise homseks inspektsiooni ette ütlusi andma, ajendiks eilne Eesti Ekspressi artikkel, milles teda seostatakse Krediidipanga müügiplaaniga salapärasele investorile. Malmsteini sõnul on artiklis väidetu laim.

Eesti Ekspress tõi eile avalikkuse ette, et Malmstein üritas vahendada Krediidipanga müüki Bigbankile või salapärastele investoritele, keda esindas Cresco. Seejuures teatanud ta väljaande andmeil potentsiaalsele müüjale, et kuna on töötanud aastaid finantsinspektsiooni juhina, on tal võimalus hankida „viivituseta“ ostu-müügi luba.

Malmstein postitas eile oma Facebooki-kontole avalduse, kus märgib, et Eesti Ekspressis ilmus teda laimav tekst, milles esitati moonutatud fakte ning inimeste suhu oli pandud sõnu, mida nad ei ole öelnud.

Malmstein tunnistas Äripäevale, et teab, kes on selle teksti autor — tegemist olevat hea PR-inimese ja ajakirjanikuga. „Saan aru äriloogikast, miks selline lugu avaldati, see on magus ja ekspressilik. Ma tean, kes on tegelik inspiratsiooniallikas — see ei ole Sulev Vedleri pea ega kohtuasi, vaid kohtuasjaga seotud inimesed,“ selgitas Malmstein.

Malmsteini sõnul on ta Crescot esindades käitunud igati eetiliselt ning tema jaoks on enesestmõistetav, et ta jätkab pärast FI juhi kohalt lahkumist tööd finantsvaldkonnas. „Pakkusin oma teeneid eetika- ja ärireegleid rikkumata, ka ei olnud mul müügi nõustamiseks vaja mingit siseinformatsiooni,“ sõnas ta. „Mul on inimlik õigus tööd teha.“

Malmstein ütles Äripäevale, et FI on õigusvaidluses Krediidipanga nõukogu esimehe Andrus Klugega. "Tema ja minu võimalik huvide konflikt tuleb ja leiab ära kasutamist kohtuvaidlustes,“ märkis Malmstein.

Finantsinspektsiooni seadus ei luba järelevalvetoiminguid kommenteerida, mistõttu ei saa FI vastata sellele, mida täpsemalt on neil eesmärk uurida ning kuidas nad kommenteerivad väidetavat huvide konflikti.

Samuti ei saa Malmstein kommenteerida, kas ja millist nõu on ta inspektsioonilt küsinud seoses Krediidipanga ostuga. Ta rõhutas, et tema huvides on anda toimuvale ametlik kommentaar: „Mul on hea meel tunnistusi anda, sest mu südametunnistus on puhas. Paraku pean praegu tegelema kummalise meediakampaaniaga.“

Täna kommenteerib Malmstein teemat ka „Aktuaalses kaameras“.

Hetkel kuum