24. oktoober 2013 kell 10:36

Krediidipangas üritati võimu haarata

Krediidipanga aktsionäride erakorralisel koosolekul loeti just kokku nõukogu esimehe Andrus Kluge umbusaldushääled. Tema ametist kõrvaldamise poolt 40,3%. Kuid hääletamisel vähemusse jäänud on seisukohal, et Kluge peab ikkagi lahkuma.

Selleks, et Kluge panga nõukogu juhi kohalt maha hääletada, olnuks vaja 66% hääli. Häältega ei suudetud maha hääletada ka nõukogu liiget Ain Soidlat, kelle tagasikutsumine oli hääletamisel koos Klugega.

Hoolimata umbusaldushääletuse läbikukkumisest nõuab Moskva Panga esindajast koosoleku juhataja endiselt Kluge ja Soidla tagasikutsumist.

Neljapäeval saatis Krediidipank ajakirjanikele palve tulla kiiresti kohale nende aktsionäride üldkoosolekule. Panga pressiesindaja Allan Soone teatel üritas Moskva Pank koosolekul ebaseaduslikult väikeaktsionäridelt hääli ära võtta, et saavutada kontroll panga üle.

Krediidipanga aktsionäride koosolekul oli päevakorras panga nõukogu esimehe ja väikeaktsionäri Andrus Kluge tagasikutsumine nõukogu esimehe kohalt. Nõukogu esimehe lahkumist nõuab suuromanik Moskva Pank. Moskva Panga käes on ligi 60 protsenti Krediidipanga aktsiatest, kuid Kluge tagasikutsumiseks on vaja 66% aktsionäride toetust - Moskva Pangal tuleb leida liitlane ka väiksemate aktsionäride hulgas.

Septembris kirjutas Postimees Krediidipanga nõukogu esimehe ja väikeaktsionäri Andrus Kluge vägikaikaveost finantsinspektsiooni ning Moskva Pangaga. Kluge koos võitluskaaslastega nõuab, et kohus tühistaks Moskva Pangale antud loa omada Krediidipangas enamusosalust. Neljaprotsendise osalusega Kluge leiab, et Krediidipangas ligi 60-protsendist osalust omav Moskva Pank ei tohiks olla suuromanik. "Moskva Pank on korduvalt rikkunud Eesti seadusi, finantsinspektsioon pole sellele reageerinud ega kaitsnud Krediidipanga väikeaktsionäride huve," ütles ta. Finantsinspektsioon on omakorda kriitiline Kluge tegevuse suhtes ja leiab, et Kluge ei sooritanud tehinguid panga aktsiatega läbipaistvalt.

Krediidipanga omanike keeruliste suhete kohal hõljub Moskva Panga endise juhi, praegu Londonis redutava oligarhi Andrei Borodini vari - tema Moskva Panga eksjuhina müüs Krediidipanga Moskva Pangale kuulunud aktsiaid Klugele ja teistele väikeaktsionäridele. Keelates end nimeliselt tsiteerida, ütlesid Eesti ametiisikud Postimehele, et Kluge on Borodini "tankist" venelaste vaidluses.

Autor: 1321-aripaev

Hetkel kuum