Krediidipank: Moskva Pank jagab eksitavat infot

27. veebruar 2014, 11:23

Kohus ei ole tunnistanud Moskva Panga tegevust seaduslikuks, rõhutas Krediidipanga nõukogu esimees Andrus Kluge. "Kaebus Tallinna halduskohtusse oli esitatud finantsinspektsiooni vastu ning puudutas inspektsiooni tegevust olulise osaluse loa väljastamisel, mitte aga Moskva Panga tegevust," lisas ta.

Järgneb Andrus Kluge kommentaar tänasele uudisele:

Tallinna Halduskohus otsustas oma eilse määrusega jätta kaebuse läbi vaatamata üksnes protsessuaalsetel põhjustel, viidates väidetavale kaebeõiguse puudumisele. Kaebuse läbi vaatama jätmise läbi ei andnud kohus mingit sisulist hinnangut Finantsinspektsiooni ega Moskva Panga tegevuse seaduslikkusele, s.t. ei kinnitanud Finantsinspektsiooni ega Moskva Panga tegevuse seaduslikkust, seda vastupidiselt sellele, mida eksitavalt väidab Moskva Pank.

Halduskohtu määrus kaevatakse edasi, kuna tegemist on õigussüsteemi jaoks põhimõttelise küsimusega, kas Finantsinspektsiooni otsused ja tegevus asuvad väljaspool kohtuliku kontrolli võimalust.

Kohtusse pöördumise eesmärgiks oli, et kohus kontrolliks Finantsinspektsiooni otsust ja tegevust. Esimese astme kohus oma määrusega keeldus asja menetlemast, sisuline küsimus on endiselt vastuseta.

Lisaks Tallinna Halduskohtule on Krediidipanga väikeaktsionärid pöördunud ka EBA (European Banking Authority) poole põhimõtteliselt samas küsimuses, mis puudutab Finantsinspektsiooni järelevalvetegevuse seaduslikkust seonduvalt Moskva Panga ja selle emaettevõtja VTB poolt Krediidipangas olulise osaluse omandamise ja suurendamisega.

Teadaolevalt on EBA alustanud Finantsinspektsiooni tegevuse uurimist.

EBA ülesandeks on teostada järelevalvet liikmesriikide finantsjärelevalveorganite (sh Finantsinspektsiooni) üle ning tagada Euroopa Liidu pangandusalaste õigusaktide ühtne rakendamine kogu Euroopa Liidus.

Krediidiasutuste seadus ja selle aluseks olev Euroopa Liidu õigus seavad krediidiasutuste aktsionäridele äärmiselt ranged nõuded. Arvestades teiste riikide finantsjärelevalvete ja ka Finantsinspektsiooni varasemat praktikat ning Moskva Panga tegevust ja õigusrikkumisi Krediidipanga aktsionärina, mis on seotud nii olulise osaluse omandamisega Krediidipangas, Moskva Panga tegevusele Krediidipanga aktsionäride üldkoosolekutel kui ka Moskva Panga katsetele saavutada juurdepääs Krediidipanga klientide pangasaladusega kaitstud andmetele, on raske mõista, kuidas Moskva Pank vastab Finantsinspektsiooni arvates neile nõuetele.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    27. February 2014, 11:23
    Otsi:

    Ava täpsem otsing