Alyona Stadnik • 9. september 2014 • 2 min
Jaga lugu:

FI: palusime Klugel kaaluda tagasiastumist

Finantsinspektsioon palus Andrus Klugel kaaluda tagasiastumist ASi Eesti Krediidipank nõukogust ja osundas sellele kui võimalusele olukorra lahendamiseks, ütles inspektsiooni juhatuse esimees Kilvar Kessler.

Kessleri sõnul näeb krediidiasutuste seadus ette alused ja korra panga juhtorgani liikme tagasikutsumiseks. "Finantsinspektsioon tegi Krediidipangale juba täpselt aasta tagasi - 9. septembril 2013 - ettekirjutuse, millest ilmneb, et nõukogu liige Andrus Kluge ei vasta krediidiasutuse seaduse nõuetele. See haldusakt on jõus," lausus Kessler. Tema sõnul otsustas 29. augustil 2014 halduskohus Kluge 19. septembri 2013 kaebuse alusel toimunud kohtuvaidluses jätta finantsinspektsiooni (FI) ettekirjutus tühistamata, kuna see on antud kehtiva õiguse alusel ja sellega kooskõlas, proportsionaalne, kaalutlusvigadeta ning vastab vorminõuetele.

FI avaldas 29. augustil 2014 pressiteate kohtuotsuse kohta.

Kessleri teatel palus FI enne krediidiasutuste seaduse alusel järgnevate toimingute tegemise otsustamist 2. septembril Klugel kaaluda tagasiastumist AS Eesti Krediidipank nõukogust ja osundas sellele kui võimalusele olukorra lahendamiseks. "Finantsinspektsioon ei olnud sellise palve esitamiseks õiguslikult kohustatud, vaid tegi seda heast tahtest," ütles Kessler.

FI juht lisas, et AS Eesti Krediidipank ja/või Andrus Kluge finantsjärelevalve toimingute seostamine või sidumine kolmandate isikute tegudega on meelevaldne. "Seeläbi püütakse luua ebaõige mulje tegelikkusest. Vastavalt seadusele tegutseb finantsinspektsioon finantsjärelevalve teostamisel seaduse alusel ja kaitsel sõltumatult ning riigi nimel," mäkis Kessler.

Kluge teatas, et täna möödub nädalane tähtaeg, mille finantsinspektsioon andis talle ameti vabatahtlikuks mahapanekuks. "Vajadusel lubas inspektsioon võtta kasutusele teised meetmed, et sundida Kluget ametist lahkuma. Samal ajal võttis kohus menetlusse Moskva Panga hagi A. Kluge tagasikutsumiseks nõukogu esimehe kohalt," teatas ta.

Jaga lugu:
Seotud lood
Kõik seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt