Äripäev • 25. november 2014 • 1 min
Jaga lugu:

Eestisse tehakse nutirakenduste testkeskkond

TTÜ Mektory majja tuleb nutirakenduste testkeskkond Smart Lab.
TTÜ Mektory majja tuleb nutirakenduste testkeskkond Smart Lab.  Foto: Meeli Küttim

Tallinna Tehnikaülikooli juurde luuakse erinevatele nutiseadmetele mõeldud rakenduste testimiseks Smart Lab, mida saaksid kasutada nii tudengid kui ka ettevõtted.

2015. aasta alguseks ehitatakse välja sobiv taristu, mis hõlmab erinevate tootjate nutiseadmeid ning automaat-teste toetavat tehnikat. Lisaks ühisele tehnikakasutusele rakenduste katsetamisel ja õppetegevusel luuakse ka tudengitest koosnev testimiskommuun, mille eesmärk on abistada ettevõtteid parimate lahenduste leidmisel ja katsetamisel.

„Ootame, et testkeskkond toob kokku parimad arendajad, mis omakorda tõstab Eestis loodavate äppide hulka ja kvaliteeti,“ ütles Eesti Telekomi tehnoloogiadirektor Tiit Tammiste. „Nutilabor on sisustatud tehnika tipptasemel seadmetega, mis võimaldavad loodavaid rakendusi testida ükskõik millisel platvormil,“ lisas ta.

Keskkond luuakse TTÜ innovatsiooni- ja ettevõtluskeskusesse Mektory, sest tahetakse innustada tudengeid rohkem rakendusi looma ja kasvatada loodavate rakenduste ärilist potentsiaali. Samas on keskus avatud ka kõikidele ettevõtjatele.

Eesti Telekomi ja Samsungi Smart Lab keskkonna loojad on veel TTÜ, IT Kolledž, ASA, Nortal, StagnationLab, Applaud, MobiLab ja MTÜ IKT Demokeskus.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt