Mait Kraun • 18. detsember 2014 • 1 min
Jaga lugu:

Šveits karistab investoreid negatiivsete intressidega

Šveitsi Keskpank kehtestas frangi suurinvestoritele negatiivsed intressimäärad.  Foto: Bloomberg.

Šveitsi Keskpank ütles, et frangi liialt tugeva kursiga võitlemiseks kasutatakse negatiivseid intressimäärasid. Frank kukkus dollari vastu 28 kuu madalaimale tasemele, valuuta odavnes ka euro vastu.

Üllatavas avalduses ütles Šveitsi Keskpank, et keskpangas frankides suuri hoiuseid omavatele investoritele määratakse 0,25 protsendiline negatiivne intressimäär. Riigi keskpank tahab selle sammuga vähendada investorite huvi frangi vastu, mis on maailma majandusprobleemide keskel muutunud niinimetatud turvasadama valuutaks, vahendab CNBC.

Keskpanga juht Thomas Jordan kinnitas täna, et nad on sekkunud ka valuutaturgudel, et kaitsta frangi hinna alamkurssi euro suhtes (1,20 franki ühe euro eest).

Venemaal kujunev finantskriis ning nafta hindade langus on vapustanud kogu maailma turge. See on tekitanud nõudlust varade vastu, mis pakuvad investoritele majandusliku ebastabiilsuse vastu kaitset. Frank on aga üks nendest varadest.

Frank nõrgenes täna euro suhtes 1,2098 eurole ning tugevnes veidi aja pärast siiski 1,2054 eurole. Praegu on frank odavnenud euro vastu 0,3 protsenti ning teeb täna tõenäoliselt suurima päevase languse 9 kuu jooksul.

Dollari vastu kukkus frank aga 0,9848 frangini, mis on madalaim tase alates 2012. aastast. 

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt