Marge Väikenurm • 9. jaanuar 2015 kell 8:27

Kadõrov ähvardas Hodorkovskit

Mihhail Hodorkovski  Foto: epa

Jukose endine juht Mihhail Hodorkovski jäi Tšetšeenia juhi kriitikatule alla, sest Hodorkovski julgustas ajakirjanikke karikatuure avaldama.

Tšetšeenia vabariigi juht Ramzan Kadõrovi sõnul liigitub Hodorkovski seetõttu vaenlaseks. Hodorkovski võrdles seepeale Kadõrovi ähvardavaid sõnu Pariisi veresauna korraldanud terroristide tegudega, kirjutab lenta.ru.

“Võtsin teadmiseks, milline oht ähvardab mind Vladimir Putini lojaalse toetaja poolt. See oht ei erine aga Pariisi terroriaktist: selle mõte on hirmutada, sundida vaikima ja takistada vaba sõna levikut. Kordan: meid ei saa hirmutada. Seisame kindlalt sõnavabaduse eest, mis on tänase ühiskonna põhiväärtus. Usun, et enamik moslemitest mõistab ja toetab seda,” teatas Hodorkovski oma kodulehel.

Kadõrovi öeldu käis Hodorkovski postituse kohta, mille viimane enne Charlie Hebdo toimetuses olnud tapmisi Twitterisse üles pani. Hodorkovski kirjutas, et karikatuurid prohvet Muhamedist ei tohi jääda ilmumata.

Kadõrovi hinnangul võivad Hodorkovski sõnad ärimehele elu maksta. “Ta kuulutas ennast vaenlaseks nii minu kui ka kõigi maailma moslemite silmis,” lisas Kadõrov.

Hetkel kuum