1. Julge hakata ettevõtjaks. Paljud inimesed hindavad stabiilsust ja ei julge seetõttu ettevõtlusega kaasnevaid riske võtta. Mina soovitaksin küll, et kellel vähegi võimalik, hakaku ettevõtjaks, sest hiljem võid sa kahju tunda asjatult elatud aastate pärast. Sa kas hakkad tegelema ettevõtlusega, võtad riske ja jõuad kuhugi või jääd elu lõpuni kotile istuma.
2. Alusta väikselt. Kui sa kellegagi räägid ettevõtlusega alustamisest, siis sageli vastatakse, et mul ei ole selleks kapitali. Loomulikult sõltub see valdkonnast, kuid alustada võib ka väga väikese rahaga. Ei pea ju kohe tahtma kogu turgu endale saada. Kannatust peab olema, küll siis ka edu tuleb.
3. Paku konkurentsivõimelist hinda. Ehkki konkurents ja turg määravad teenuse hinna, tuleb iga kliendi jaoks leida võimalikult kuluefektiivne lahendus. Ja see lahendus peab ka toimima, mitte nii, et kaup on lubatud ühe nädala asemel teel kolm nädalat. Vajadusel pead sa suutma pakkuda kombineeritud teenust, näiteks lennutransporti pluss meretransporti.
Ekspedeerija unistab:
Mõistan, et inimvõimetel on piir ja firma kasvades ma üksi enam rabeleda ei jõua. Samas on see teema, mille peale ma igapäevases protsessis ei mõtle. Õhtul koju jõudes oled nii väsinud, et ei jõua isegi tulevikuvisioonile mõelda. Aur läheb kogu aeg sõitmise peale, mitte vile peale. Suurte firmade juhid käivad konverentsilt konverentsile ja saavad vilet anda. Minul seda ressurssi praegu pole, et käia vilistamas. Võib-olla viie või kümne aasta pärast tekib.
Äripäev jätkab kiiresti kasvavate gasellfirmade tutvustamist ka tänavu.