Raido Neemre • 26. juuni 2015 kell 20:22

Venetsueelas nüüd ka liha defitsiit

Foto: EPA

USA põllumajandusministeeriumi sõnul on liha armastav Venetsueela kaotanud oma suuruselt teise veiseliha importija tiitli, vahendab Bloomberg.

Venetsueela on sellel aastal importinud 127 000 lehma vähem kui aasta varem. Nagu ka kõiges muus, mis Venetsueelas praegu toimub, võib selles süüdistada naftahindade langemist. Riigi kõige väärtuslikuma ekspordiartikli ärakukkumine on laastanud Venetsueela välisvaluutareserve, jättes riigile vähe dollareid toodete importimiseks.

Venetsueela välisvaluutareservid on kahanenud viimase 12 aasta madalaimale tasemele ehk 16,3 miljardile dollarile. Ainuüksi viimasel kuul on varud vähenenud rohkem kui miljardi dollar võrra.

Kohalikul lihatööstusel ei lähe aga teps mitte paremini. Aprillis tapeti kohalikke lehmi ligi 31 000 looma võrra vähem, selgub Rahvusliku Lihunike Assotsiatsiooni andmetest.

Riigi põllumajandusminister Yvan Gil kinnitas, et keskmine venetsueelalane sööb rohkem veiseliha kui Chavezi ajal 2012. aastal, tarbides 90 kg liha aastas. Tegelikult on need numbrid märksa väiksemad.

Hetkel kuum