Pille Ivask • 31. august 2015 kell 6:00

Venelased eelistavad üha rohkem kodumaal puhata

Venelased eelistavad puhata kodumaal.  Foto: epa

Rubla nõrgenemise tõttu eelistab üha rohkem venelasi reisida ringi kodumaal. Reiside müük Taisse ning muudesse populaarsetesse sihtkohtadesse on vähenenud märgatavalt, vahendab CNBC.

Rubla hakkas nõrgenema möödunud aasta lõpus ning seetõttu on üsna palju venelasi pidanud oma puhkuseplaanid ümber tegema.

„Pariis on tore, ent pole paremat paika kui kodu,“ lausus 53aastane ettevõtja Olga Korovina. Ta lisas, et kuigi ta plaanis suvel teha autoreisi mööda Euroopat, tõmbas rubla nõrgenemine ideele kriipsu peale.

Pärast Nõukogude Liidu lagunemist on välismaale reisimine muutunud venelaste seas väga populaarseks. Vabadust reisida ilmestasid vene turistidest tulvil Türgi, Egiptuse, Tuneesia ja Tai rannad.

Ent möödunud aastal toimus aga suur muutus. Pärast seda, kui Venemaa Krimmi annekteeris, soovitati Venemaa julgeolekutöötajatel välismaale mitte reisida.

Venemaa reisikorraldajate assotsiatsiooni juht Maija Lomidze lausus, et suveks olid paljud nii-öelda tavatöölised hakanud puhkama Venemaal, kuna nii väldivad nad võimalikke vastuolusid oma ülemustega. Sageli on selle põhjuseks tõik, et poliitika ning mõnel juhul ka majandussanktsioonid on tõkestanud ettevõtete omanikke välismaale reisimast.

Samas nentis Lomidze, et venelaste otsusest vähem välismaale reisida on kõvasti võitnud siseturism. Tema sõnul on Venemaa-siseste turismipakettide ostmine suurenenud sel aastal 20 protsendi võrra. Reiside müük Taisse on langenud poole võrra, Kreekasse kolmandiku jagu.

Lisaks on kodumaal reisimine venelastele kasulik ka seetõttu, et see avaldab head mõju Venemaale. Riigis juurutatakse praegu väga rahvuslikku poliitikat ning mõistagi ei jää sellest puutumata ka turismisektor. Riiklik turismiagentuur on venelaste üha suureneva reisimise kodumaal tembeldanud ilmselgeks märguandeks sellest, kuivõrd rahvas oma kodumaad armastab.

Sel kuul pidas Venemaa president Vladimir Putin riigisisese turismi teemalise valitsuse istungi Krimmi poolsaarel asuvas kuurortlinnas Jaltas. Suurim hulk turiste on aga sammud seadnud Sotši, kus, muuseas, kõlab rannas iga päev kõlaritest Venemaa hümn.

Hetkel kuum