Äripäev • 4. september 2015 kell 5:00

Poliitikud soovisid Leedolt väidetavalt miljoneid

Saaremaa Laevakompanii omanik Vjatšeslav Leedo  Foto: Veiko Tõkman

Tallinna Sadama nõukogusse kuuluvad reformierakondlased käisid kohtumas ärimees Vjatšeslav Leedoga, kellelt väidetavalt küsiti liinikonkursiga seoses raha, kirjutas Postimees.

Postimehele kinnitas mitu allikat, võimuerakonnad mängisid laevaliinidel opereerimise Tallinna Sadama kätte seetõttu, et Leedolt soovitud raha ei saadud. 

Kui praamiliinide saatus oli veel lahtine, käisid Saaremaal kaks Reformierakonna "tipptegijat", Tallinna Sadama nõukogu esimees Remo Holsmer ja nõukogu liige Kalev Lillo, kirjutas Postimees. Samuti olevat Leedoga kohtunud SDE toonane peasekretär Indrek Saar. 

"Olen kinnitanud ja seda ka meedia vahendusel, et kahtlaseid ettepanekuid pole mulle mõtet teha. On ainult üks inimene, kelle ettepanekud pean alati vastu võtma ja see on mu oma naine!" kommenteeris Leedo.

Holsmer lükkas ümber Leedolt rahaküsimise, Lillot ja Saart ei õnnestunud väljaandel tabada.  

Loe pikemalt Postimehest.

Holsmer saatis hiljem pressiteate, millest kinnitas, et tänases Postimehes avaldatud väited ei vasta tõele ning ta plaanib pöörduda kohtusse. "Ma ei ole Vjatseslav Leedolt küsinud mingeid hüvesid. Pean kahetsusväärseks, et ajalehes Postimees on esitatud mind laimavaid väiteid ja alusetuid süüdistusi. Olen Vjatšeslav Leedoga kohtunud ja ei eitanud seda fakti eile ka Postimehele. Kavatsen oma õiguste kaitseks ja artiklis esitatud väidete ümber lükkamiseks pöörduda kohtusse."

Hetkel kuum