Kadi Neemre • 5. november 2015 kell 19:13

Riskifondide boonused löögi all

Foto: EPA

Ligi 3 miljardit dollarit väärt riskifondide sektori jaoks on 2015. aasta keeruline olnud; nii mõnigi tuntud riskifond seisab silmitsi raha sissevoolu raskustega. Raskused tulenevad peamiselt kukkunud naftahindadest ning probleemidest arenevatel turgudel, vahendab CNBC.

Tagajärjeks on see, et riskifondide boonused on kahanemas.

Kukkumine annab enim tunda keskmise suurusega riskifondide ehk ettevõtete puhul, mille varade väärtuseks on 1- 5 miljardit dollarit, selgub HFR andmetest.

Kuigi portfooliojuhtide põhipalgad peaksid jääma samaks, kukuvad HFR prognooside kohaselt boonused 8-11% võrra.

Keskmiseks kompensatsiooniks kesksmise suurusega fondis jääb 950 000 dollarit; tippfirmades on boonuse suurused aga kaks korda nii palju.

Hoolimata kehvadest tulemustest on investorid jätkuvalt riskifondidesse raha paigutanud. Kolmandas kvartalis voolas riskifondidesse kokku ligikaudu 47,9 miljardit dollarit.

HFR-i andmetel on selle aasta kehvad tulemused fondide varasid aga kahandanud 95 miljardi dollari võrra 2,87 triljonile dollarile.

Keerulisel ajal on riskifondid aga üha enam hakanud mõtlema talentide kinnihoidmisele, kuna varasemad suured boonused on kahanenud.

“Me näeme üha enam, et riskifondid keskenduvad sellistele algatustele nagu koolitused, ametinimetuste muutused, karjääri juhtimine, hobide toetamine, heategevus ning meeskonnatöö tugevdamine eesmärgiga muuta ettevõte atraktiivsks töökohaks,” märgib HFR oma raportis.

 

 

Hetkel kuum