Mait Kraun • 18. jaanuar 2016
Jaga lugu:

Ebavõrdsus kasvab kiiremini kui kunagi varem

Dollarid  Foto: EPA

Maailma rikkamate ja vaesemate inimeste vahelised käärid muutusid eelmisel aastal veelgi suuremaks, vahendab MarketWatch.

Eelmisel aastal omas 62 rikkamat sama palju rikkust kui 3,6 miljardit vaesemat (umbes pool maailma rahvastikust), selgub vaesuse vastu võitleva organisatsiooni Oxfam avaldatud raportist.

„Oxfami prognoos, et 1 protsent saab peagi rikkamaks kui ülejäänud rahvastik, on 2015. aastal saanud tõeks,“ ütles organisatsioon oma avalduses.

Nimelt leidis Ofxam, et alates 2015. aastast omab 1 protsent inimestest rohkem vara kui ülejäänud 99 protsenti kokku.

Viimase viie aasta jooksul on 62 rikkama inimese vara kasvanud poole triljoni dollari võrra, selgub raportist. Samal ajal on 50 protsendi vaesemate sekka kuuluvate inimeste vara langenud kokku triljoni dollari võrra.

Täpsemalt on 62 rikkaima inimese vara kasvanud 2010. aastast saati 44 protsendi võrra 1,76 triljoni dollarini. 3,6 miljardi inimese koguvara on vähenenud aga 41 protsenti.

„Selleks, et süsteemi petta ja rikaste ning vaeste vahelist ebavõrdsust kasvatada, kasutatakse võimu ja eesõigusi rohkem kui kunagi varem. Tegemist ei ole aeglase protsessiga – jõukus koondub rikaste kätte kiiremini kui kunagi varem.

Jaga lugu:
Hetkel kuum