Äripäev • 21 jaanuar 2016

Pangalt korvi saanud ettevõtjat aitab uus laenuandja

Kui pank laenu ei anna, tuleb appi võtta muud võimalused.  Foto: PantherMedia/Scanpix

Väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele finantseerimisvõimalusi pakkuv Capitalia alustab Lätis ja Leedus kogetud edulugude järel tegevust ka Eestis, teatas ettevõte.

NASDAQ Riia börsil esindatud Capitalia pakub kaasaegseid ning lihtsaid laene ettevõtetele, kes jäävad tihti traditsioonilise pangandussektori tähelepanuta. Praeguseks on Capitalia finantseerinud käibekapitali ning investeeringute tarbeks rohkem kui 500 ettevõtet kogusummas üle 12 miljoni euro.

Capitalia Eesti haru juhi Alar Lükki sõnul näeb ettevõte Eestis Läti ja Leeduga sarnast potentsiaali, sest äritegevuse alustamisest või laiendamisest huvitatud väikseid või keskmisei ettevõtteid on arvukalt, ent kommertspangad ei anna neile piisavalt võimalusi. “Capitalia sihtgrupiks on ettevõtted, kes on saanud kommertspankadelt eitava laenuotsuse. Meie tahame neile kasvuvõimaluse anda,” ütles Lükk. Tema sõnul on praeguses majandusolukorras pangad ettevõtete finantseerimise suhtes väga ettevaatlikud. Eriti puudutab see väikse või keskmise suurusega ettevõtteid.

Capitalia spetsialiseerub väikse ning keskmise suurusega ettevõtete finantseerimisele ning on tegutsenud turul 2010. aastast. Capitalia alustas kommertspankadelt laenu mittesaanud ärisid teenindava finantsinstitutsioonina. Tänu lihtsale ning kiirele laenu taotlemise ning hindamise protsessile võtsid Läti ja Leedu ettevõtted Capitaliast tihti laenu pankade asemel või pankadele lisaks.

Lisaks laenudele pakub Capitalia ka arvete ostmise teenust, mis on osutunud väikestele ning keskmise suurusega ettevõtetele populaarseks rahavoo juhtimise vahendiks.

Capitalia pakub finantseeringut vahemikus 1000 kuni 100 000 eurot tagasimakse pikkusega 1 kuu kuni 5 aastat. Capitalial on üle 500 kliendi nii kaubanduse, transpordi, tootmise kui ka muudest valdkondadest. Capitalia ärilaene rahastatakse ka kiiresti kasvava ühisrahastusplatvormi Mintos.com kaudu.

Hetkel kuum