See, et järjekordne ettevõte oma tootmise Eestist välja viib, teeb väga murelikuks, kommenteeris tööandjate juht Toomas Tamsar uudist, et PKC Eesti viib oma tootmise mujale ja koondab üle 600 inimese.
- Tööandjate keskliidu juht Toomas Tamsar. Foto: Raul Mee
“
PKCst koondatavad leiavad ilmselt uue töö, ehkki kogu protsess on inimestele raske ja traumeeriv. Häid oskustöölisi vajavaid ettevõtteid Harjumaal jagub ja neile on uute töötajate turule tulek pigem hea uudis,” ütles
Tamsar.
Tema sõnul teeb aga väga murelikuks, et järjekordne ettevõte Eestist lahkub. “See näitab, et tööstuse, eriti väga tiheda konkurentsiga maailmaturul toimetava eksportiva tööstuse jaoks on Eesti liiga kulukas, ja kriitiline piir on käes,” märkis ta. “Meie kõrged tööjõukulud, kõrge hinnaga energia, tõusvad aktsiisid söövad järjepidevalt kohaliku tööstuse konkurentsivõimet.“
Tööstuse ebakindlust näitas tema sõnul ka tööandjate majandusspidomeeter, mille kohaselt plaanib kümnendik tööstusettevõtetest järgmise poole aasta jooksul investeeringuid vähendada. “Ootame valitsuselt konkreetseid samme Eesti tööstuse konkurentsivõime tugevdamiseks,” märkis Tamsar.
Seotud lood
Viimaste kuude jooksul kolmanda suurlepingu sõlminud Harju Elekter teatas, et võtab tellimusmahu täitmiseks sisse koha PKC Eesti käsutusest vabanevates tootmishallides Keila Tööstuspargis.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.