Sirje Rank • 12. veebruar 2016 kell 13:00

Swedbank kaebas Wolfi majanduspolitseisse

Swedbank  Foto: Erik Prozes

Swedbank kinnitas täna Rootsi meedias ringelnud informatsiooni, et pank on endise kontserni juhi Michael Wolfi kohta finantsinspektsioonile avalduse teinud.

Pank on tuvastanud Michael Wolfi poolt tehtud tehingud, mis võivad kujutada endast finantskuritegu, kinnitas pank pressiteate vahendusel.

Teavitus on edasi antud Rootsi majanduskuritegude büroole, mis peab otsustama, kas alustab uurimist. Pank lubab omalt poolt koostööd teha.

Teisipäeval teatas Swedbank, et seitse aastat kontserni juhtinud Michael Wolf lahkub ametist päevapealt. Toodud põhjendused ei tundunud piisavad ja vallandasid spekulatsioonid, et otsuse taga oli siiski midagi muud. Täna avalikustas Rootsi majandusleht Dagens Industri, et juba läinud nädala lõpus tegi Swedbank Wolfi kohta majanduspolitseile avalduse.

"Nüüd te siis teate, mis oli see info, mis tundus puudu olevat," ütles Swedbanki nõukogu esimees Anders Sundström täna Stockholmis korraldatud pressikonverentsil. Kahtlustuste kohta täpsemalt ta siiski infot anda ei saanud. 

Vihje võimalikust rikkumisest tuli "vilepuhujalt" panga seest jaanuari lõpus.

Sundströmi sõnul oli Michael Wolf panga juhi kohalt lahkumas. Need sündmused tingisid selle, et see juhtus just nüüd. Rikkumise iseloom oli tema sõnul vallandamiseks piisav. 

Rootsi telekanali SVT andmeil on Rootsi majanduskuritegude büroo otsustanud uurimise algatada. 

Küsimusele, mida juhtunu Swedbanki jaoks tähendab, vastas Sundström, et hea see ei ole. Kuid ükski panga klient ei kannatanud, kinnitas ta. 

Michael Wolf teatas uudisteagentuurile TT läkitatud kirjas, et eitab oma süüd ning et juhtunu on osa tema vastu algatatud laimukampaaniast. 

Hetkel kuum