Neli ökonomisti kümnest leiavad, et migrandid on Saksa majanduse jaoks koorem, 23 protsenti majandusteadlastest leiab aga, et migrantide suur sissevool elavdab majandust.
- Süüria, Iraagi ja Afganistani migrandid teel Saksamaale või Austriasse Foto: epa
Ifo Instituudi tehtud küsitlusele vastas 220 majandusprofessorit, vahendab Reuters. Selgus, et 37 protsenti vastanutest pole suutnud küsimuses veel seisukohta võtta.
Möödunud aastal sisenes Saksamaale 1,1 miljonit migranti, enamik neist Süüriast, Iraagist ja Afganistanist. Enamik neist ei oska saksa keelt, samuti puudub neil vajalik kvalifikatsioon, et tööd leida.
Iga töötu immigrant läheb Saksa valitsuse andmeil riigile aastas maksma 12 000 eurot, vaid 8 protsenti immigrantidest on aasta pärast riiki saabumist endale töö suutnud leida.
2015. aastal Deutsche Banki ning Saksamaa majandusuuringute instituudi koostatud uuringu raportis seisab, et kui immigrandid kaasata tööturule, oleks Saksmaale sellest majanduslikult palju kasu.
Ifo küsitletud ökonomistidest 45 protsenti leiab, et Saksamaa peaks võtma laenu, et immigrante paremini majandusse integreerida, 36 protsenti vastanutest leidis, et tõstma peaks hoopis makse.
Saksa valitsus plaanib kulutada kogu eelmise aasta eelarve ülejäägi põgenikele ning nende majutusele ja integreerimisele ühiskonda. Kulude katteks maksude tõstmist valitsus ei poolda.
Seotud lood
Eestis seisavad tuhanded lapsed ja pered silmitsi väljakutsetega, mida on raske ette kujutada. Üks väike heategu võib nende elus palju muuta. Sel aastal astus
Wallester – innovaatiline finantstehnoloogia ettevõtte, mida tunnustati hiljuti Eesti edukaima idufirmana – olulise sammu ja asus partneriks MTÜ-le
Naerata Ometi. Selle organisatsiooni eesmärk on tagada, et keegi ei peaks eluraskustega üksi silmitsi seisma.