11. aprill 2016
Jaga lugu:

Iga neljas Tallinna korter ostetakse investeeringuks

Iga neljas Tallinna korter ostetakse investeeringuks  Foto: PantherMedia/Scanpix

Viimase aasta jooksul elupinda vahetanud saja kliendi kolimise põhjuseid uurides selgus, et 23 protsenti pealinna korteritest osteti investeeringuks.

1Partner Kinnisvara elamispindade grupi juhi Mihkel Oiderma sõnul on investeerijate osakaal hämmastavalt suur.

Tallinlaste uue elupinna soetamise põhjused:

Iseseisva elu alustamine: 27%

Investeeringuks: 23%

Uuemale või suuremale pinnale ning elukvaliteedi parandamiseks: 22%

Tööle või perele lähemale kolimine: 18%

Suhte tõttu kolimine (kokku/lahku): 7%

Kulude kokkuhoiuks väiksemale pinnale kolimine: 3%

Allikas: 1Partner Kinnisvara

“Inimestel on vaba raha ja kasutatakse ära madalat laenuintressi. Investeerimine on massidesse jõudnud ja tõenäoliselt on päris paljusid eestlasi otseselt mõjutanud Robert Kiyosaki filosoofia ning soovitus paigutada raha üürikorterisse,” rääkis Oiderma ja lisas, et investeeringuks ostetakse kindlat tüüpi pindasid.

Kinnisvaraeksperdi kinnitusel suurenes Tallinna elanike arv mullu 5200 ning viimase viie aastaga 33 000 inimese võrra. “Kasvav turg ootab soodsaid elamukvartaleid, nii-öelda uut Lasnamäge. Arendajatele meeldib aga rajada kolme-nelja tuhande eurose ruutmeetrihinnaga esindusprojekte.”

Teine peamine kolimise põhjus on iseseisva elu alustamine, mida tehakse järjest varem. “Rahval läheb hästi, 22 protsenti vahetas elukohta tingimuste parandamiseks ning vaid kolm protsenti kolis kokkuhoiuks odavamale pinnale,” rääkis Oiderma ja lisas, et praegu on iga eestlase kohta rohkem eluruumi ruutmeetreid kui kunagi ajaloos.

Jaga lugu:
Hetkel kuum