Äripäev • 12 aprill 2016

Eesti idufirma kaasas 5,5 miljonit eurot

Testlio üks asutajaid Marko Kruustük  Foto: Andres Haabu

Mobiilirakenduste testimisega tegelev Testlio teatas täna, et sulges investeerimisringi, mille käigus kaasas 6,25 miljonit dollarit ehk 5,5 miljonit eurot Silicon Valley riskikapitalifirmadelt Altos Ventures ja Vertex Ventures.

Testlio on mõeldud tarkvara arendavatele ettevõtetele, kes on loonud tarbijatele mõeldud mobiiliäpi. Enne turule toomist on vaja seda aga korduvalt katsetada ja parandada. Loojatele ongi abiks Testlio, kes teeb äpile kvaliteedikontrolli. „Me oleme üle 50% odavamad ja efektiivsemad, kui oleks sisemise testimismeeskonna palkamine,“ märkis Testlio kaasasutaja Kristel Viidik ja lisas, et ettevõtted maksavad ainult testimisele kulunud tundide eest.

Veidi üle kolme aasta tegutsenud Testlio on juba kasumis, eelmisel aastal kasvas käive 500%. Ettevõte plaanib saadud raha investeerida taristu arendamisse San Franciscos ja Tallinnas, et toetada oma kliente üle maailma. Testlio üks asutajaid Marko Kruustük ütles tehnoloogiaportaalile geenius.ee, et suurem osa saadavast summast kulub meeskonna kasvatamisele ja turunduse väljaehitamisele USAs. "Meil pole siiamaani turunduseelarvet üldse olnud."

Kruustüki sõnul on Testliol plaanis laieneda peamiselt USA turul, kuid investeering toob kümneid uusi töökohti ka Eestisse. Praegu on firmal kokku 34 töötajat, neist 26 Eestis ja 8 USAs, selle aasta lõpuks peaksid mõlemad numbrid olema kahekordistunud, ütles Kruustük.

Londonis alustanud idufirma Testlio edulugu sai alguse 2012. aastal, kui Kristel Viidik jagas oma kauaaegseid tarkvaratestimise kogemusi elukaaslase Marko Kruustükiga. “Üks asi oli see, et testijana tundsin, et minu aega ei väärtustatud,” ütles Viidik. Ta selgitas, et talle maksti testijana iga vea pealt, mis ta leidis, kuid mõne vea leidmine võis võtta tunduvalt kauem aega kui teise.

“Teine asi oli see, et nendel saitidel ei olnud tiimitööd: kõik võitlesid selle eest, kes raporteerib esimese veaelemendi, ja ei olnud seda ühtsustunnet,” lausus Viidik. Tema sõnul on kvaliteet kogu tiimi ühistöö ja selle saavutamiseks tuleb üksteist aidata ja täiendada, seda aga oma kogemustes ta piisavalt ei näinud.

Koos Kruustükiga otsustati, et testimisel ilmnenud probleeme oleks võimalik vältida, kui luua selleks omaette keskkond. Selle mõtte arendus sai Testlio loojate sõnul hoo sisse Londoni häkkimisvõistluselt Angelhack, kust pääseti edasi finaali San Fransiscosse. Seal teenisid nad võistluselt 25 000 dollarit, mille investeerisid Testlio loomisse.

Eelmisel aastal sai idufirma miljoni dollari suuruse investeeringu USA, Jaapani ja Hiina investoritelt.

Hetkel kuum