Mait Kraun • 27. aprill 2016 kell 19:19

Föderaalreserv: "ootame ja vaatame"

Föderaalreserv  Foto: EPA

Föderaalreserv jättis tänasel kohtumisel intressimäärad muutmata ning võttis „ootame ja vaatame“ lähenemise intressimäärade edasisele tõstmisele, vahendab MarketWatch.

Janet Yellen ja tema kolleegid hääletasid sel aastal juba kolmandat korda, et jätta baasintressimäärad 0,25-0,5 protsendi vahemikku.

Teadaanne oli väga tagasihoidlik ning Föderaalreserv ei andnud ühtegi vihjet selle kohta, kas juunis tõstetakse intresse või mitte. Pärast otsust hakkasid aktsiaturud tõusma, aga mitte palju.

Küll aga võis teadaandest välja lugeda, et majanduskasvu pärast nii suurt muret enam ei ole. Keskpank ei toonud enam välja globaalse finantsturu ja majanduse arengu muret. Nad vaid pelgalt jälgivad arenguid. Märtsis toodi need faktorid välja ühe tõsisema riskina.

Kohtumisel toodi uuesti välja tööturu jätkuv paranemine ning reaalpalkade tõus. Samas märgiti, et tarbimine on veidi aeglustunud ning investeeringud ja eksport on nõrgenenud.

Järgmine Föderaalreservi kohtumine toimub 14-15. juunil. Keskpank tahab jätkuvalt tänavu tõsta intresse vähemalt kaks korda.

Hetkel kuum