LHV aktsionär: meil on Eesti panku vaja

LHV tuli börsile: Erkki Raasuke helistab Tallinna börsil kella.  Foto: Eiko Lainjärv

Saaremaa tarbijate ühistu ehk uue nimega Coop Saaremaa liikme Kalev Koovi sõnul on Eesti kapitalil põhinevaid panku eestlastele tarvis ja seetõttu panustas ta ka LHV aktsiatesse.

Kalev Koovi sõnul toimetab ta oma teistes ettevõttetes nii intensiivselt, et pole täna jõudnud jälgida LHV aktsia hinna liikumist. „Olen pigem strateegiline investor, kes ostab ja hoiab aktsiaid,“ lausus Koov.

Ta lisas, et tal oli võimalus olla Eesti panganduse ärkamisaja juures ning et omal ajal investeeris ta Hansapanka, Sampo panka ning on olnud ka Tallinna panga aktsionär. „Arvan, et Eesti kapitalil põhinevaid panku on meile, eestlastele, tarvis,“ sõnas Koov. „Näen LHVs võimalust tõusta pangandusturul tõsiseks tegijaks ning eeldan, et see kajastub ka aktsia hinnas.“

Koov soetas aktsiaid nii eraisikuna kui ka läbi ettevõtte Haldusvara OÜ, kokku 58 085 aktsiat, mis teeb investeeringuks 403 690,75 eurot. „Teeme asju järk-järgult, praegu kasutasin hetke, mida avalikul emissioonil pakuti, tuleviku kohta näitab aeg,“ kommenteeris Koov, kes enda sõnul ei ole märkimisväärne investor.

Ta leiab, et ka Eesti Energia või mõni erakätes energeetikafirma võiks börsile tulla. „Eesti turul on raha, mida sellistesse ettevõtetesse paigutada ja meid veelgi tuntumaks teha,“ julgustas ta.

Hetkel kuum