Äripäev • 3. juuni 2016 kell 7:40

Mullu sai euroraha tuge üle 400 projekti

Osa eurotoetustest läks raudteede remontimisele.  Foto: Raul Mee

Eelmise aasta lõpuks oli alustatud euroraha toel 421 projektiga, ligikaudu kümnendik kogusummast läks teede-ehitusse, teatas rahandusministeerium.

Möödunud aastal alustatud 421 projekti kogumaksumus oli 1,082 miljardit eurot, selgus Euroopa Komisjonile heakskiitmiseks esitatud ühtekuuluvuspoliitika fondide kasutamise aruandest.

Eesti ettevõtetele, mis tegelevad põhiliselt rahvusvaheliselt kõrgetasemelise teadus- ja arendustegevuse ning innovatsiooniga, otsustati möödunud aastal eraldada tehnoloogia arenduskeskuste meetme kaudu kokku 38,9 miljonit eurot. Toetuse saajate hulgas on toidutehnoloogia, tarkvara ja materjalitehnika arenduskeskused. 

Euroraha toel alustati mullu teede rekonstrueerimise ja ehituse projekte 108,6 miljoni euro maksumuses, millest 45,7 miljonit eurot on ette nähtud Tallinna ringtee Väo-Jüri teelõigu rekonstrueerimiseks. Lisaks sellele saab Eesti Raudtee toetust 20,2 miljonit eurot Tallinna-Keila-Paldiski ja Keila-Riisipere raudtee kapitaalremondiks ning 21,2 miljonit eurot Tapa–Tartu raudtee rekonstrueerimiseks. Tallinna Lennujaam alustas mullu 35 miljoni eurose toetusega lennuliiklusala keskkonnaseisundi parendamise ja lennuohutuse suurendamise projekti.

„Euroraha toel teeme investeeringuid, mis toetavad meie majanduskasvu ja teevad kõigi Eesti inimeste elu paremaks,“ ütles rahandusminister Sven Sester. „Möödunud aastal lõpetas Eesti olulisemad ettevalmistused selleks, et käimasoleva seitsmeaastase perioodi eurotoetused jõuaksid konkreetsetesse projektidesse.“

Ühtekuuluvuspoliitika fondide rakenduskava alusel investeeritakse aastatel 2014–2020 3,53 miljardit eurot eurotoetusi eelkõige tarka majanduskasvu, inimeste heaolusse ning töö- ja elukvaliteedi tõstmisesse. Rakenduskava rahastavad Euroopa Regionaalarengu Fond, Euroopa Sotsiaalfond ning Ühtekuuluvusfond.

Hetkel kuum