Draghi: rohkem viivitada ei või

09. juuni 2016, 11:11
Euroopa Keskpanga juht Mario Draghi
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160609/NEWS/160609744/AR/0/AR-160609744.jpg

Keskpank suudab varem või hiljem inflatsiooni taastada, kuid aeg, mis selleks kulub, sõltub väga palju ka teistest poliitikahoobadest. Kui aeg majanduskasvu taastamiseks on liiga pikk, võib see kahjustada juba ka majanduse kasvupotentsiaali ennast, hoiatas Euroopa Keskpanga juht Mario Draghi täna Brüsselis toimuval majandusfoorumil.

Seni on struktuursete reformide viibimine ja kasinusmeetmed, mis ülemääraste kulude kärpimise asemel rohkem makse on tõstnud, pigem pidurdanud keskpanga rahapoliitika mõju. Niisamuti hoiab firmasid investeerimast ja sunnib inimesi kulutamise asemel rohkem säästma ebakindlus rahaliidu väljavaadete suhtes.

Draghi üleskutse oli edasi liikuda nii rahaliidu reformiga, mille kondikava on kirja pandud nn viie presidendi raportis, kui ka järgima edukalt struktuurseid reforme ellu viinud riikide eeskuju. Olulised komponendid on Euroopa Liidu siseturu valmis ehitamine eelkõige teenuste vallas, tingimuste loomine, et tootlikumad firmad saaksid kiiresti laieneda ja juurdepääsu vajalikele ressurssidele. Suur kasutamata potentsiaal tootlikkuse tõstmiseks on IKT tehnoloogia rakendamises, visandas Draghi. Peamised valupunktid on tootlikkus ja hõive.

„Kõigi huvides on, et me rohkem ei viivitaks,“ ütles Draghi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. June 2016, 11:11
Otsi:

Ava täpsem otsing