Äripäev • 16. juuni 2016 kell 12:15

Roode advokaadi närv ei pidanud vastu

Natalja Lausmaa (vasakul) ja Siim Roode lahkumas Harju maakohtust, kus Roode kuulis enda suhtes süüdimõistvat otsust.  Foto: Andres Haabu

Pärast tänast Autorollo kriminaalasja istungit teatas Siim Roode riiklik kaitsja Natalja Lausmaa Äripäeva ajakirjaniku küsimuse peale, et üks loll jõuab rohkem küsida, kui sada tarka vastata.

Ajakirjanik küsis Roodelt, kas Roode sisuliselt võtab Rain Rosimannuse süü enda peale, kuivõrd Rosimannus kutsus ta Autorollosse tegutsema, ent kriminaalsüüdistuse on saanud ainult Roode kui tellimuse täitja. "Ma eeldan, et kui Rosimannus teid Autorollo asju ajama kutsus, siis andis ta teile ka korraldusi," märkis ajakirjanik. Kui Roode oli naeratav ja rahulik ning ütles, et ei kommenteeri, siis tema riiklik kaitsja Natalja Lausmaa ägestus.

"Kuidas me saame üldse mingi teise isiku asju kommenteerida? See on täiesti kohatu küsimus," teatas ta. Kui ajakirjanik nentis, et ükski küsimus ei ole kohatu, teatas Lausmaa, et üks loll võib rohkem küsida, kui sada tarka jõuab vastata.

Harju maakohus mõistis Väino Pentuse ja Siim Roode Autorollo pankrotiga seotud kuritegudes süüdi.

Väino Pentust karistati 2aastase tingimisi vangistusega 3aastase katseajaga ja Siim Roodet 7644eurose rahatrahviga. Otsus on võimalik vaidlustada 15 päeva jooksul alates 7. juulist.

Roode sõnas täna kohtus, et vaidlustab maakohtu otsuse kindlasti ja end süüdi ei tunnista.

Hetkel kuum