Äripäev • 25. juuli 2016 kell 9:35

Tundmatu tegi Eesti-Saksa lendudele pommiähvarduse

Tallinna lennujaama ning kaposse helistas end Daeshi liikmeks kutsuv mees, kes teatas kavatsusest õhkida Tallinnast Saksamaale suunduv lennuk  Foto: Eiko Kink

Täna öösel pärast kella 2 helistas Tallinna lennujaama ning kaitsepolitseisse end Daeshi liikmeks kutsuv mees, kes teatas kavatsusest õhkida nädala jooksul Tallinnast Saksamaale suunduv lennuk, teatasid riigiprokuratuur ja kaitsepolitsei.

Telefonikõned olid inglise keeles, Eesti mobiilinumbrilt ning Eesti territooriumilt. Kohe pärast telefonikõne saamist kontrollis politsei Tallinna lennujaama ning väljuvate lendude ohutust. Politsei jätkab kõrgendatud turvameetmetega tööd Tallinna lennujaamas.

Kapo alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust paragrahvi alusel, mis käsitleb lennuohutusevastast rünnet, menetlust juhib riigiprokuratuur. „Hetkel pole lisaks telefonikõnele muud tegelikule ohule viitavat infot, kuid võtame tehtud ähvardusi tõsiselt,“ ütles menetlust juhtiv riigiprokurör Inna Ombler.

„Olgugi et Daesh ei ole oma rünnakute puhul eelhoiatusi teinud, tugevdame turvameetmeid ning alustatud on menetlus, et ähvarduse teinud isik tabada. Lennuohutuse peavad tagama turvameetmed sõltumata sellest, kas ähvardusi tehakse või mitte,“ sõnas kaitsepolitseiameti peadirektori asetäitja Aleksander Toots.

Turvameetmete tugevdamine ei tohiks reisijatel lisaaega võtta ning lennud Tallinna lennujaamast väljuvad plaanipäraselt, lisavad riigiprokuratuur ja kapo oma pressiteates.

Hetkel kuum