Pille Ivask • 29. juuli 2016 kell 6:30

Venemaa vastuseks Trumpi häkkimiskutsele: ajage asi ise joonde

Venemaa president Vladimir Putin  Foto: Scanpix/Reuters

Donald Trumpi hiljutine üleskutse Vene häkkeritele otsida üles Hillary Clintoni 30 000 kadunud meili sai Venemaalt vastuseks, et USA peab asja ise joonde ajama.

Trump ütles, et Venemaa arvutihäkkerid võiksid Clintoni kadunud e-kirjad üles otsida, kuna sealt leiaks kindlasti palju põnevat lugemist. Trump viitab sellega oma konkurendi demokraadist Clintoni meiliskandaalile, millega seoses kasutas naine välisministrina tööasjade ajamiseks erameili.

Venemaa president Vladimir Putin on avalikkuse ees üldiselt keeldunud üheselt ütlemast, kas eelistab USA presidendina pigem Clintonit või Trumpi. Samas on Putin Trumpi ühes oma sõnavõtus nimetanud “väga andekaks” inimeseks, kirjutab Reuters.

Trumpi palju pahameelt tekitanud üleskutse sai Kremili pressiesindajalt Dmitri Peskovilt vastuse, kus viimane väitis, et USA võiks oma meiliskandaaliga siiski ise tegeleda. Peskov nimetas Trumpi ettepanekut “täielikuks lolluseks”.

“Mis puutub neisse e-mailidesse, siis see pole meie asi. Me ei topi iial oma nina teiste asjadesse ja meile kohe kindlasti ei meeldi, kui teised oma nina meie asjadesse topivad,” kommenteeris Peskov.

Pressiesindaja lisas, et Trumpi üleskutse kaasata Vene häkkereid ei mõjuta kuidagi Venemaa neutraalset positsiooni USA presidendikandidaatide suhtes. “Me teame väga hästi, et kandidaadid ütlevad eelvalimiste ajal üht, ent hiljem, kui väljaütlemistega kaasneb ka vastutus, muutub nende retoorika palju tasakaalustatumaks,” lisas ta.

Hetkel kuum