Sirje Rank • 23. august 2016 kell 11:54

Soome aitab Hiina kauba Vene turule

Alibaba Groupi ladu Hiinas  Foto: Scanpix/Reuters

Hiinlased on enda kätte haaranud lõviosa Venemaa-suunalisest piiriülesest internetikaubandusest ning Soome on siin omakorda muutunud oluliseks logistika pakkujaks, kirjutab Kauppalehti.

Suur tellimuste kasv Venemaalt sunnib Hiina operaatoreid otsima kauba tarnimiseks uusi kanaleid ja üheks partneriks on saanud Soome Post.

„Gateway koostöö Alibaba ja teiste Hiina operaatoritega käivitus paar aastat tagasi ja maht on Venemaa suunal järjest kasvanud,“ ütles lehele Soome Posti piiriülese pakikande teenuse eest vastutav Ranja Pasivirta.

Koostöö toimib nii, et kaup tuuakse lennukiga Hongkongist Soome ja saadetakse siis auto- või lennukitranspordiga sihtkohta edasi. Venemaal on Soome Posti koostööpartner Vene Post, millel on olemas kogu riiki hõlmav jaotusvõrk. Kahe-kolme päevaga jõuab pakk Moskvasse või Peterburi ning maksimaalselt nädalaga kõikjale mujale.

Võidavad ka Soome tarnijad, kuna Soome Posti Venemaal toimima saadud kanalid lühendavad ka nende jaoks tarneaegu ja alandavad hindu.

Piiriülene internetikaubandus kasvab Venemaal kiiresti. Mullu oli selle maht 3,4 miljardit dollarit, mis tähendas eelnenud aastaga võrreldes 55% kasvu. Ligi 80% Venemaa tarbijate välismaalt tellitud kaupadest jõuab kohale Alibaba/Aliexpressi, JD.comi ja muude Hiina firmade vahendusel, kirjutas leht.

Hetkel kuum