Pille Ivask • 25. august 2016 kell 5:38

UKIPi endine liider osales Trumpi kampaaniarallil

Nigel Farage  Foto: epa

Suurbritannia Iseseisvuspartei endine juht Nigel Farage osales eile Trumpi kampaaniaüritusel Jacksonis, Missisippis, vahendab Reuters

Trump kutsus Farage’i lavale oma kõne ajal, surus britil kätt ning andis sõnajärje talle üle. Farage’i kõne eesmärk oli rääkida sellest, kuidas Brexiti kampaaniat läbi viidi.

Oma sõnavõtus mainis Farage ka seda, et just massiline sisseränne on Suurbritannia majandust kõvasti muutnud. Kui varem oleks tema seisukohti jaganud ka ehk Trump, näitavad tema viimased sõnavõtud, et ta püüab oma varem immigrantide kohta öeldut pehmendada.

Farage ei jätnud kasutamata võimalust jagada kommentaare ka Clintoni kohta. “Kui ma oleksin Ameerika kodanik, ei hääletaks ma Clintoni poolt isegi siis, kui te mulle maksaksite. Õigupoolest ei hääletaks ma ta poolt ka siis, kui Hillary ise mulle maksaks,” lausus ta.

Trump on olnud Brexiti kampaania algusest saadik liidust lahkujate poolel. Näiteks külastas Trump referendumi järgsel päeval Šotimaad ning oma sealseid golfiväljakuid.

Oma kõnes märkis Trump, et 8. november on päev, mis annab võimaluse USAle taasiseseisvuda. See lause on selge viide Brexiti kampaaniale, kus kasutati ühe loosungina sarnast ideed.

Farage’i tulevik Suurbritannia poliitikas on ebakindel. Mõni aeg tagasi astus mees tagasi UKIPi liidri kohalt, öeldes, et tema poliitiline ambitsioon on seoses Suurbritannia Euroopa Liidust väljaastumisega täidetud.

Hetkel kuum