Nädal graafikutes: purustame rekordeid

10. september 2016, 10:00
Vasakul Ahlberg, paremal Madiberk. Keskel superkondensaatorid.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160910/NEWS/160909696/AR/0/AR-160909696.jpg

Sel nädalal tuli järjest rekordiuudised: ostsime augustis enneolematult palju autosid ja ostsime-müüsime uskumatult palju kortereid, aga juba ammu pole olnud ka nii palju vabu töökohti, kui on praegu.

Kirjutasime, et augustis sõlmitud korteritehingute arv püstitas 11 aasta rekordi, kusjuures hoogsat kasvu veavad väikelinnad. Graafikult näeme, kuidas kinnisvaraturg on 11 aasta jooksul muutunud. Huvitav on seegi, kui palju saab uues kodus ruutmeetreid keskmise palga eest - selgub, et praegu tuleb ruutmeetri ostmiseks kuu aega tööl käia.

Eesti ülivõimsaid energiasalvesteid tootev Skeleton Technologies on seitsme aastaga tõusnud maailmaklassi. Ettevõtte kiire kasv toob asutajate Taavi Madiberki ja Oliver Ahlbergi tänavu septembris ilmuva Äripäeva Rikaste TOPi esisajasse. 2009. aastal asutasid Oliver Ahlberg ja Taavi Madiberk firma, mis toodab võimekuselt selliseid superkondensaatoreid, millele maamunal vastast ei leidu. Äsja avati Viimsis tehas, 2017. aasta algul valmib teine Saksamaal. Superkondensaatorid ehk väga suure mahutavusega energiasalvestid on jõuallikad, mida Elon Musk on nimetanud elektriautode tulevikuks.

 

Eduka elu, kerkivate palkade ja kaua paigal püsinud hindade taustal on kerkinud omanäoline probleem: konkurents kaikohtade üle muutub iga aastaga üha tihedamaks. Tallinna Vanasadama jahisadama kapteni Kalle Kuusi sõnul tuleb Vanasadama klientidel arvestada, et tulev hooaeg toob suure tõenäosusega hinnatõusu. „Viimati muudeti hindu kolm aastat tagasi. Uus hinnamuudatus on tingitud summadest, mis on investeeritud kaide ja ujuvkaide remonti, sadama parendustesse ja teenindava personali suurendamisse,” selgitas Kuus. Tabelist selgub, kui suure hinnavõidu annab praeguse seisuga see, jahtklubi liikmeks hakata.

Selgus, et teises kvartalis oli 9500 vaba ametikohta. Viimati ületati 9000 piir kaheksa aastat tagasi. Seega peavad tööandjad töötajate nimel tulist võitlust, mõnes sektoris on häda suurem kui teises. "Me konkureerime mitte ainult omavahel siin tööandjatega, vaid konkureerime Soome, Austraalia ja Inglismaa ja teiste riikide tööandjatega,“ kirjeldas Nordic Hotelsi juht Feliks Mägus, kuidas nemad on pidevas töötajate otsimise faasis, sest majutuses ja toitlustuses saab töötada ükskõik millises riigis.

Selgus, et Euroopa Liidus jäi 2014. aastal saamata ligi 160 miljardit eurot maksutulu. Käibemaksu alalaekumise määr oli väga varieeruv, ulatudes koguni 37,9%st kogumata käibemaksust Rumeenias vaid 1,2%ni Rootsis. Absoluutarvudes registreeriti suurim käibemaksu alalaekumine Itaalias – 36,9 miljardit eurot, väikseim aga Eestis – 181 miljonit eurot.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. September 2016, 16:27

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing