Äripäev • 13 september 2016

Abramovitš tuulutas Nürburgringil oma superautosid

Vene miljardär Roman Abramovitš  Foto: epa

Vene miljardär Roman Abramovitš tõi Saksamaale Nürburgringi vormelirajale mõned oma kollektsiooni superautod, mille hulka kuuluvad näiteks Ferrari, Bugatti ja haruldane Pagani Zonda R.

Jalgpalliklubi Chelsea omaniku autokollektsiooni väärtuseks arvatakse olevat 11,3 miljonit dollarit, kirjutab The Telegraph.

Eksklusiivseid sportautosid esitles Abramovitš nädalavahetusel Nürburgringil, mis kuulub tema sõbrale ja äripartnerile Viktor Haritoninile. Nürburgring oli kaheks päevaks külastajatele suletud, et seal saaks pidada kallite sportautode eravõiduajamist.

Pagani Zonda R  Foto: YouTube

Kohale oli veeretatud Abramovitši kollektsiooni üks haruldusi, superauto Pagani Zonda R, mida on toodetud vaid 15 tükki ja mis maksab 3,3 miljonit dollarit. 750hj mootoriga sportauto suudab saavutada kiiruse 100 km/h 2,7 sekundiga.

Ferrari FXXid Ferrari tehnokeskuses.  Foto: wikipedia

Veel üks unikaalne sõiduk oligarhi garaažist oli Ferrari FXX, mille tiraaž on 30 eksemplari. Selle mudeli omanikel pole õigust seda igapäevaselt tänavaliikluses kasutada ega ka hoida oma koduses garaažis. Kõik masinad asuvad Ferrari tehnokeskuses ning nendega võib sõita vaid võidusõidurajal ning kokkulepitud testipäeval. Ferrari FXX on ka vormel-1 sarja seitsmekordse võitja Michael Schumacheri kogus.

Bugatti Veyron  Foto: Internet

Abramovitši kogu võimsaim sõiduk on Bugatti Veyron, mille 1001hj mootor võimaldab arendada kiirust kuni 407 km/h.

Nürburgringil said hääle sisse veel vene oligarhile kuuluvad Mercedes-AMG GT3 ja Aston Martin Vulcan.

Abramovitši vara väärtuseks hindab Forbes 7,6 miljardit dollarit. Selle aasta septembri alguses lülitas väljaanne Artnews ta oma iga-aastase maailma juhtivate kunstikogujate nimekirja, kohale nr 2. Tänavu suvel avaldas rahvusvaheline meedia uudiseid sellest, kuidas Abramovitš ei saanud luba ümber ehitada ja liita kolm kõrvuti kinnistut New Yorgi südames, mille ta oli omandanud aastail 2014-2015, makstes nende eest kokku 78 miljonit dollarit.

Hetkel kuum