Vene miljardär Roman Abramovitš tõi Saksamaale Nürburgringi vormelirajale mõned oma kollektsiooni superautod, mille hulka kuuluvad näiteks Ferrari, Bugatti ja haruldane Pagani Zonda R.
- Vene miljardär Roman Abramovitš Foto: epa
Jalgpalliklubi Chelsea omaniku autokollektsiooni väärtuseks arvatakse olevat 11,3 miljonit dollarit, kirjutab The Telegraph.
Eksklusiivseid sportautosid esitles Abramovitš nädalavahetusel Nürburgringil, mis kuulub tema sõbrale ja äripartnerile Viktor Haritoninile. Nürburgring oli kaheks päevaks külastajatele suletud, et seal saaks pidada kallite sportautode eravõiduajamist.
- Pagani Zonda R Foto: YouTube
Kohale oli veeretatud Abramovitši kollektsiooni üks haruldusi, superauto Pagani Zonda R, mida on toodetud vaid 15 tükki ja mis maksab 3,3 miljonit dollarit. 750hj mootoriga sportauto suudab saavutada kiiruse 100 km/h 2,7 sekundiga.
- Ferrari FXXid Ferrari tehnokeskuses. Foto: wikipedia
Veel üks unikaalne sõiduk oligarhi garaažist oli Ferrari FXX, mille tiraaž on 30 eksemplari. Selle mudeli omanikel pole õigust seda igapäevaselt tänavaliikluses kasutada ega ka hoida oma koduses garaažis. Kõik masinad asuvad Ferrari tehnokeskuses ning nendega võib sõita vaid võidusõidurajal ning kokkulepitud testipäeval. Ferrari FXX on ka vormel-1 sarja seitsmekordse võitja Michael Schumacheri kogus.
- Bugatti Veyron Foto: Internet
Abramovitši kogu võimsaim sõiduk on Bugatti Veyron, mille 1001hj mootor võimaldab arendada kiirust kuni 407 km/h.
Nürburgringil said hääle sisse veel vene oligarhile kuuluvad Mercedes-AMG GT3 ja Aston Martin Vulcan.
Abramovitši vara väärtuseks hindab Forbes 7,6 miljardit dollarit. Selle aasta septembri alguses lülitas väljaanne Artnews ta oma iga-aastase maailma juhtivate kunstikogujate nimekirja, kohale nr 2. Tänavu suvel avaldas rahvusvaheline meedia uudiseid sellest, kuidas
Abramovitš ei saanud luba ümber ehitada ja liita kolm kõrvuti kinnistut New Yorgi südames, mille ta oli omandanud aastail 2014-2015, makstes nende eest kokku 78 miljonit dollarit.
Seotud lood
Miks väikesed ja keskmise suurusega ettevõtted peaksid panustama rohkem innovatsiooni ja kuidas pank saab siin olla neile abiks, räägitakse värskes Äripäeva raadio saates.