Saksamaa pidurdab Euroopa majandust

23. september 2016, 13:25
Saksamaa teenindussektori nõrkus pärsib Euroopa majanduskasvu
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160923/NEWS/160929824/AR/0/AR-160929824.jpg

Euroopa majanduskasvu kiirus on viimase 20 kuu madalaimal tasemel ning seda pärsib suuresti kehv aeg Saksamaa teenindussektoris.

IHS Markiti koostatav Euroopa ostujuhtide indeks kukkus septembris 52,6 punktini ehk augustiga võrreldes 0,3 punkti võrra. Seejuures vähenes teenindussektori panus majanduskasvu, kuid tugevnemise märgid ilmnesid tööstussektoris, kirjutas Bloomberg.

Suurimat negatiivset mõju Euroopa majanduskasvule avaldab septembris Saksamaa, kus teenindussektori kasv on nullilähedane – sealt ennustatakse kolmandas kvartalis vaid 0,3protsendilist tõusu.

Ohumärki nähakse ka selles, et indeksi väärtus on napilt üle 50, mis on piir majanduskasvu ja kokkutõmbumise vahel.

Värske raporti kohaselt on Euroopas ka hinnad hästi aeglaselt tõusma hakanud.

„On selge, et majandusseis on habras ning pole midagi, mis majanduskasvu veaks,“ ütles IHS Markiti vanemanalüütik Rob Dobson Londonis. „Seega on uksed poliitikute jaoks avatud – neil on võimalus aasta teises pooles majanduskasvu poliitiliste meetmetega toetada,“ lisas ta.

Kui Saksamaad iseloomustav majanduskasvu kiiruse indeks kukkus 16 kuu madalaimale tasemele, siis Prantsusmaa, Euroopa suuruselt teise majandusena suutis selles vallas kasvu näidata.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. September 2016, 13:25

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing