Töötuskindlustusmakse määr ei muutu

29. september 2016, 15:29
Valitsus otsustas jätta töötuskindlustusmakse määra järgmiseks neljaks aastaks senisele tasemele ehk 2,4 protsendile.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160929/NEWS/160929628/AR/0/eurod.jpg

Valitsus otsustas jätta töötuskindlustusmakse määra järgmiseks neljaks aastaks senisele tasemele ehk 2,4 protsendile, millest tasuvad töötajad 1,6 protsenti ja tööandjad 0,8 protsenti.

Tervise- ja tööministri Jevgeni Ossinovski sõnul osutab töötukassa järgmisest aastast aktiivseid tööturumeetmeid ka töötavatele inimestele, et parandada nende kvalifikatsiooni ja ennetada töötust.

Selle kava täitmiseks kantakse tuleval aastal töötuskindlustuse sihtfondidest sihtkapitali üle 19% laekunud vahenditest ehk 31,7 miljonit eurot. Seejuures tuleb kindlustatute sihtfondist 20,6 miljonit ja tööandjate sihtfondist 11,1 miljonit eurot. Raha kasutatakse tuleval aastal tööturuteenuste osutamiseks ja tööturutoetuste, näiteks stipendiumi ning sõidu- ja majutustoetuse maksmiseks.

Uute tööturuteenustena on järgmise aasta maist kavas alustada kolme uue meetmega: töötajate täiendus- ja ümberõpe koolituskaardiga, tasemeõppes osalemise toetus ja koolitustoetus tööandjale.

Koolitusmeetmete sihtgrupp on üle 50aastased, ilma eriahariduseta või puuduliku eesti keele oskusega töötajaid, kelle sissetulek jääb alla mediaanpalga, ning inimesed, kellel on vananenud oskused. Samuti töötajad, kes ei saa terviseseisundi tõttu senises ametis tööd jätkata.

Eesti tööjõu-uuringu 2015. aasta andmetel kuulub sihtrühma 128 654 töötajat ehk 22% hõivatutest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. September 2016, 15:29

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing