Pille Ivask • 14. oktoober 2016 kell 5:52

Uuring: presidendivalimised tekitavad ameeriklastes stressi

USA lipp  Foto: epa

Ameerika Psühholoogia Assotsiatsiooni (APA) avaldatud uuringus seisab, et presidendivalimised ning -kampaaniad tekitavad ameeriklastes stressi.

Uuringu üks autoreid Lynn Bufka märkis, et ameeriklased muudab peamiselt murelikuks ning tekitab stressi töö, raha ning majandus. Bufka jätkas, et inimesed on pidanud elama presidendivalimiste vaimus kogu viimase aasta.

Ta märkis, et stressirohkeks teeb valimised just eeskätt see, et neis on palju negatiivsust ning süüdistamist. Kandidaadid ründavad üksteist väga sageli ning see teeb inimesed närviliseks. “Tegelikult meeldib inimestele hoopis harmoonia,” ütles ta.

Uuringust selgub, et vabariiklaste ja demokraatide valijad on pea võrdselt stressis. Demokraatide toetajatest kurtis stressi üle 59% ning vabariiklaste toetajaist 55%.

Uuringu tarbeks küsitleti 3511 täiskasvanut. Muuhulgas selgus, et eriti suures stressis on valimiste tõttu need inimesed, kes kasutavad palju sotsiaalmeediat. Bufka sõnul peaksid inimesed uudisvoo jälgimises olema teadlikud ning lugema täpselt nii palju, kui valimistega kursis olemiseks tarvis.

Hetkel kuum