Äripäev • 31. oktoober 2016 kell 12:39

Infortar tahab Eesti Gaasi väikeaktsionärid välja osta

Infortari juhatuse esimees Ain Hanschmidt  Foto: Andres Haabu

Täna Tallinnas toimunud Eesti Gaasi aktsionäride erakorralisel üldkoosolekul otsustati teha väikeaktsionäridele pakkumine oma aktsiate müügiks, teatas ettevõte pressiteate vahendusel.

“Käsitleme nii suur- kui ka väikeaktsionäre võrdselt ning tegime 1,5 protsenti omavatele väikeaktsionäridele sama pakkumise, mis Fortumile ja Gazpromile, s.o 0,669 eurot 0,1 euro nimiväärtusega aktsia eest,” märkis AS Infortar juhatuse liige ja AS Eesti Gaas nõukogu esimees Ain Hanschmidt.?

Ta märkis, et nii nagu tehingu alguses veebruaris eeldati, soovivad enamusomanikud omandada kõik Eesti Gaasi aktsiad ning alustada energiafirma arendamist. “Maagaasi kasutamine on juba sel aastal oluliselt kasvanud, tulevikus näeme kasvu veel elektri ja transpordigaasi müügil ning kaalume muid võimalusi energeetikas,” sõnas ta.

ASi Infortar tütarettevõte Trilini Energy OÜ sõlmis tänavu veebruaris lepingu 51 protsendi suuruse osaluse soetamiseks Fortumilt ning mais 37 protsendi osaluse omandamiseks Gazpromilt.

Aprillis valis Eesti Gaasi üldkoosolek ettevõttele uue nõukogu, kes kinnitas juhatuse esimeheks Eesti ühe staažikama kantsleri ja kogenud tippjuhi Ants Noodi. Juunis suurendas ettevõte juhatust neljaliikmeliseks ning juhatuse uueks liikmeks valiti Eesti Energia endine finantsdirektor ja juhatuse liige Margus Kaasik.

Hetkel kuum