Bondora palgakulu kasvas pea kaks korda

06. november 2016, 10:15
Bondora tegevjuht Pärtel Tomberg
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20161106/NEWS/161109864/AR/0/AR-161109864.jpg

Pangaväline eraisikulaenude väljastaja Bondora kasvatas eelmisel aastal oma töötajate arvu 15 võrra, 47 inimeseni,ettevõtte tööjõukulud aga peaaegu kahekordistusid.

Bondora tegevjuht Pärtel Tombergi sõnul ongi nende poliitika maksta turu
keskmisest kõrgemat palka.

Eelmisel aastal laienes Bondora (endine isePankur – toim) välisturgudel ning kasvatas käivet 70%, kasvatades turuosa Soomes ja Hispaanias. Müük välisturgudel kahekordistus ning ulatus 1,2 miljoni euroni, andes ettevõtte kogukäibest ligi poole. Kasv oli suurim Soomes – 138%, selgub ettevõtte majandusaasta aruandest.

Bondora töötajate arv kasvas eelmisel aastal 15 töötaja võrra. Millega seoses on inimeste arv nii palju kasvanud? Mis ametikohal inimesi värbasite?

Inimeste arv kasvas seoses arendusorganisatsiooni laiendamisega. Ehitasime üles tugeva arendusosakonna.

Arendusorganisatsiooni laiendamine – mida see tähendab, millised uued teenused juurde tulid? Palju sellest on oodata lisatulu sellel aastal? Kas neid inimesi palkasite siit Eestis või välismaalt?

See tähendab sisemise IT-osakonna ehitamist. Eelnevalt osaliselt tellisime või pidime arendama lihtsalt aeglasemalt. Konkreetseid teenuseid on raske nimetada, aga näiteks laseme nüüd igal nädalal  müüki ühe toote. Tänu sellele on meie tarkvaras ja teenuses 10 või rohkem uuendust.

Kas ka sellel aastal on töötajate arv kasvanud?

Sellel aastal pole töötajate arv kasvanud. Pigem oleme mitte-tehnilisi ametikohti vähendanud, sest arendusosakonna kaasamise tulemusel automatiseerimise väga palju oma igapäeva tööst.

 

Mis on järgmise aasta eesmärgid laienemise suhtes?

Meeskonna suuruse kohta eesmärke pole. Pigem on fookus olemasoleva meeskonna kvaliteedi ja produktiivsuse tõstmisel. Meil on hetkel väga tugev meeskond ja pole konkreetseid puudusi, mida Eesti tööjõuturu abil lahendada saame. Aeg-ajalt peame USAst ja mujalt maailmast kaasama vabakutselisi loomingulisi inimesi turunduse valdkonnas.

Bondora on Äripäeva palgamaksjate edetabelis teist korda. Milline on teie ettevõtte palgapoliitika?

Üldiselt proovime maksta turuhinnast kõrgemat töötasu. Kuna ettevõtte töötajate profiil on viimasel aastal muutunud rohkem tehniliseks ja seeläbi ka kõrgemalt tasustatavaks, siis suure tõenäosusega järgmistel aastatel meie positsioon palgaedetabelis paraneb veelgi.

Kuidas motiveerite oma töötajaid?

Meil on lisaks turu hinnast kõrgemale tasule töötajate motiveerimiseks väga palju erinevaid tegevusi: näiteks üks töönädal lisapuhkust aastas, igakuised üritused, iganädalased miniüritused töötajate tähtpäevade tähistamiseks, tasuta lõuna kontoris kord nädalas, igakuine massaaž kontoris, igasuguseid tasuta snäkke ja jooke köögis, lõõgastumiseks mõeldud piirkonnad kontoris, sisemised treeningud ja palju muud.

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. November 2016, 10:23

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing