Venemaa opositsiooniliider sai võimaluse presidendiks kandideerida

16. november 2016, 13:29
Aleksei Navalnõi sai võimaluse presidendiks kandideerida.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20161116/NEWS/161119772/AR/0/aleksei-navalnõi.jpg

Venemaa ülemkohus mõistis täna nn Kirovlesi kohtuasjas õigeks Venemaa tuntuima opositsioonipoliitiku Aleksei Navalnõi, kellele see otsus annab nüüd õiguse kandideerida presidendivalimistel, kirjutas RBK.

Täna otsustas ülemkohus tühistada alama astme kohtu süüdimõistva otsuse ja saatis selle ülevaatamiseks tagasi. Tagasisaatmise argumendiks oli Euroopa Inimõiguste Kohtu otsus, mis leidis tänavu veebruaris, et Navalnõi ja Pjotr Ofitserovi suhtes pole rakendatud õiglast kohtupidamist.

2013. aastal mõistis Kirovi rajoonikohus Navalnõi ja Ofitserov vastavalt viieks ja neljaks aastaks vangi, süüdistades neid riisumises firmast Kirovles. Järgmises kohtuastmes muudeti see tingimisi karistuseks – otsuses selgitati, et nende tegevuses puudus kuriteo koosseis ning et kriminaalasi oli poliitiliselt motiveeritud.

Täna kinnitas Navalnõi advokaat RBKle, et pärast kriminaalasja äralangemist pole Navalnõil enam presidendiks kandideerimisel takistusi. Kuigi Navalnõil on üleval veel kaks kohtuasja - riisumissüüdistus firmast Yves Rocher ja saadik Aleksei Lisovenko laimamise süüdistus -, siis ei kvalifitseeru need rasketeks kuritegudeks ning ei takista kandideerimast. Advokaat lisas, et talle pole teada, kas Navalnõi plaanib osaleda 2018. aasta presidendivalimistel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. November 2016, 13:33

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing