Mait Kraun • 21. november 2016 kell 11:15

Raha on kogu kurjuse allikas?

Eurod  Foto: EPA

Raha ei peaks põlgama, vaid armastama, kirjutab USA ettevõtja Grant Gardone.

Avaldame Grant Gardone arvamusartikli suhtumisest, rahast ja selle teenimisest.

Paljudele meist on õpetatud, et raha on kurjuse allikas ning et sellest ei peaks rääkima. Ühiskonnas aktsepteeritakse seda, kui sa ütled, et oled vaene või keskklassi inimene. Kui sa oled aga rikas, siis ei tohi rahast enam rääkida.

Enamiku inimeste jaoks on ebamugav kuulata, kuidas keegi räägib oma uuest Rolls-Royce’ist, eralennukist või maaklubist. Miks? Ma tahaks anda teile loa oma rahalisest edust rääkimiseks.

Selle asemel et ennast rikkamate jutust häirida lasta, peaksid vältima hoopis neid, kes rahast ei räägi. Samuti peaks olema valvas nende suhtes, kes ei suuda raha teenida, kulutavad kogu oma raha ära ning ei suuda arveid maksta.

Raha teenimiseks on vaja julgust

Arvamus, et raha teenimiseks on raha vaja, on ekslik. Tegelikult on raha teenimiseks vaja julgust – 80 protsenti maailma miljonäridest on esimese põlvkonna miljonärid. Nad ei pärinud oma raha ega alustanud rahaga. Sa pead olema julge, et uute klientidega ühendust võtta, tähelepanu saada ning neid kliente enda juures hoida.

Raha teenimine, selle hoidmine ja kasvatamine eeldab tõsist pühendumust, eneseületust ja kasvule orienteeritud mõtlemist. Kui sa töötad kellegi teise heaks, siis võta oma eesmärgiks ettevõtte kasvule kaasaaitamine. Ära tee tööd ainult palga pärast. See aitab edasi jõuda nii sinul kui ka tööandjal. Raha teenimisel ei peaks jääma pealtvaataja rolli. Ole mänguväljakul, kus on võimalik ka väravaid lüüa.

Planeedil on peadpööritavalt palju raha, aga paljudel inimestel on seda vähe. Paljudel ei ole raha, sest nad arvavad, et sellest on puudus. Nad usuvad, et nad ei vääri raha või on seda väga raske kätte saada.

Raha on igal pool

Minu suhtumine on selline, et raha on igal pool. Kõigil on raha ja kui neid õigesti kohelda ja nende vajadusi täita, siis nad annavad osa oma rahast hea meelega mulle. Pead tuleb murda eelkõige selle üle, kelle käes sinu raha on?

Kui ma olin noor müügimees ja mul oli vaja uut ülikonda või kingi, siis ma tulin tööle ja küsisin endalt: kellel on raha minu uue ülikonna ja kingade jaoks? Ma otsisin kliente, kes tahaksid osta minu tooteid ning saadud raha eest ostan ma endale asju, mida mul vaja on.

Kaota enda seest see uskumus, et raha ei ole piisavalt. Keskendu hoopis sellele, et raha on palju ning sa pead jõudma inimesteni, kes sulle sinu oskuste ja pakutu eest on nõus maksma.

Raha on igal pool ja minu eesmärk on oma osa kätte saada. Tänu sellele mõtteviisile tuleb raha minu juurde kergelt ja pingutusteta. Ma võin seda palju kulutada, ära anda, aga mul on ikka piisavalt.

Hetkel kuum