Äripäev • 25. november 2016 kell 12:30

Eesti Energia tütarfirma sai süüdistuse töötajate surmas

Enefit Kaevandused kuuluba 100 protsenti Eesti Energiale.  Foto: Raul Mee

Prokuratuur esitas süüdistuse ASile Enefit Kaevandused ning kahele selle töötajale juhtumis, mis lõppes peaaegu kaks aastat tagasi kahe Estonia kaevanduse töötaja surmaga.

Eelmise aasta 29. jaanuaril andis põlevkiviettevõte – toonase nimega Eesti Energia Kaevandused (praegu Enefit Kaevandused) – teada, et allmaakaevanduses on leitud kahe kaevuri surnukeha, kirjutas Põhjarannik.

Järgnenud uurimine ning kohtuekspertiis tuvastasid, et mehed hukkusidki mürgistuse tagajärjel – millesse täpselt, seda ei teata.

Kohtueelse menetluse lõppedes esitas prokuratuur süüdistuse Enefit Kaevandustele, Estonia kaevanduse nüüd juba endisele peainsenerile Igor Agutinile ning kaevanduse ohutustehnika insenerile Vladimir Šalašinskile seoses tegevusetusega surma põhjustamisel. Süüdimõistmisel näeb karistusseadustik selle eest karistusena ette kuni viieaastast vangistust füüsilisele ning rahalist karistust juriidilisele isikule.

Enefit Kaevanduste ainuaktsionär on Eesti Energia. Ettevõtte käive oli eelmisel aastal 199 miljonit eurot ja kasum 26 miljonit eurot.

Loe pikemalt Põhjarannikust.

Hetkel kuum