Rivo Sarapik • 7. jaanuar 2017 kell 16:01

Reformierakond valis uue juhi

Täna valisid reformierakondlased omale uued juhid.  Foto: Andras Kralla

Täna valisid reformierakondlased parteile uue juhatuse ja juhi.

Valimised võitis Hanno Pevkur, kes kogus 1048 häält. Vastaskandidaat Kristen Michal kogus 635 häält.

Juhatusse valiti Siim Kallas, Kaja Kallas, Jürgen Ligi, Urmas Paet, Maris Lauri, Arto Aas, Anne Sulling, Urve Tiidus, Aivar Sõerd, Ants Laaneots, Urmas Klaas, Andrei Korobeinik, Laine Randjärv ja Kalle Palling.

Äripäev kirjutas sel nädalal juhtkirjas, et soovib, et uue juhi käe all saaks Reformierakonnast parempoolse liberaalse maailmavaate esindaja.

"Äripäev ootab Reformierakonna uuelt juhilt parempoolse liberaalse maailmavaate jõulist tagasitoomist Eesti poliitmaastikule. Toimetus on sellest pikemat aega puudust tundnud ning usub, et vastse valitsuskoalitsiooni poliitika suurendab ka ühiskonna ärksalt, ettevõtlikult ning vastutustundlikult meelestatud osa igatsust päriselt parempoolset maailmavaadet kandva erakonna esindatuse järele parlamendis ja valitsuses," kommenteeris toimetus.

 

Täna partei ees kõnet pidamas  Foto: Andras Kralla

"Soovime näha parteid, mis kaitseb ettevõtliku, otsustusvõimelise, ise enda valikute eest vastutava inimese huve ja langetab otsuseid Eesti pikaajalise edu nimel ega tegutse vaid järgmiste valimiste suurema häältesaagi saamiseks."

Michali sõnul on Eestis uue arenguhüppe jaoks vaja pikaajalist strateegilist vaadet. Michali sõnul on Reformierakonna suurimaks väärtuseks vabadus, kuid just vaba ühiskond on kõikjal rünnaku all. "Reformierakonna ülesanne on pakkuda vastutust," rõhutas Michal ERRi vahendusel. Tema sõnul valiti täna erakonnale head juhti, mitte "elukutselist meeldivat meest". "Teil on võimalus valida Tootsi ja Kiire vahel," lõpetas Michal, viidades Oskar Lutsu teosele.

Täna erakonnakaaslaste ees kõnet pidamas.  Foto: Andras Kralla

"Võimuambitsioonita ja võiduvõimalusteta erakonda ei taha keegi valida," ütles Pevkur. "Olles opositsioonis on õige aeg tegeleda oma erakonna värskendamisega ja Eesti ees seisvate ülesannete sõnastamisega," ütles Hanno Pevkur. Samas rõhutas ta, et Reformierakond on valmis võtma valitsusvastutust veel enne järgmisi valimisi.

Hetkel kuum